A A A

Wyciekły dokumenty sądowe z procesu przeciwko Google'owi

31 maja 2021, 10:00
Koncern śledził użytkowników, pomimo wyłączenia usługi lokalizacji
Wyciekły dokumenty sądowe z procesu przeciwko Google'owi

Ustawienia trudne do zmiany

W ubiegłym roku Google został pozwany przez prokuratora generalnego Arizony w związku z nielegalnym gromadzeniem danych. Ujawnione teraz niezredagowane dokumenty z procesu sądowego wskazują, że koncern świadomie utrudniał użytkownikom smartfonów blokowanie przekazywania danych o lokalizacji.

Pomimo wyłączenia udostępniania lokalizacji, Google nadal zbierał te informacje. Jeden z pracowników firmy miał powiedzieć podczas procesu: „Obecnie gromadzenie informacji o korzystaniu z urządzenia i danych diagnostycznych jest rozmyte w pięciu różnych ustawieniach, co powoduje, że warunki są trudne do zrozumienia dla pracowników Google'a, a co dopiero dla użytkowników".

Amerykański gigant wykorzystuje różne sposoby zbierania danych o lokalizacji użytkownika, w tym również te pochodzące z sieci Wi-Fi oraz aplikacji firm zewnętrznych.

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Tagi: aplikacje
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto