A A A

Wycisz się z apką SLEEP

27 sierpnia 2020, 15:40
Program ten ma za zadanie wspomagać użytkownika podczas medytacji, w sytuacjach wymagających koncentracji oraz przy zasypianiu.
Wycisz się z apką SLEEP

 

Zatop się w dźwiękach

Aplikacja SLEEP to narzędzie, przy którego powstawaniu udział brał Max Richter, brytyjski kompozytor znany m.in. ze ścieżki dźwiękowej do serialu „Czarne lustro". Twórca swój styl muzyczny nazywa „neoklasycyzmem", łącząc w pracy wpływy elektroniki i klasyki. Osoby sięgające po apkę SLEEP mają w założeniu producenta lepiej radzić sobie z wyciszeniem się, wsłuchując się w wybrane kompozycje.

 

Ach śpij, kochanie


Aby zasypiać przy kojących dźwiękach z apki, trzeba przede wszystkim mieć konto w serwisie Apple Music lub Spotify. Połączenie z jedną z tych platform jest konieczne do działania programu. Po zalogowaniu do apki, oczom użytkownika ukażą się trzy hasła: sen, medytacja i skupienie. Po wybraniu jednego z nich, posiadacz SLEEP zostanie przeniesiony do odpowiedniej sekcji, gdzie można dostosować ustawienia.


W zakładce „Sen" będzie to budzik, dzięki czemu apka nie tylko ukoi zmysły, odtwarzając (ze stopniowym ściszaniem) delikatne melodie, ale też wybudzi użytkownika, uruchamiając dźwięki o określonej godzinie. Po obudzeniu, w apce można ocenić jakość drzemki . Na podstawie tych danych algorytmy dostosują do słuchacza kolejne ścieżki dźwiękowe.
Podobnie działają sekcje „Medytacji" i „Skupienia". Zamiast budzika, uruchamiany jest jednak minutnik.

 

Jest jedno ale...


Konieczność połączenia apki z serwisami strumieniującymi muzykę, z których to pobierane są kompozycje Richtera sprawia, że pojawia się pytanie, po co więc apkę instalować. Wyjaśnienie przychodzi od samego producenta. Chodzi o to, że w apce utwory są skatalogowane tak, aby były jak najlepiej dopasowane pod daną kategorię, a do tego można w jednym miejscu odnaleźć wszystkie treści od artysty, wykorzystując je także jako m.in. wspomniany budzik.


Aplikację można pobrać bezpłatnie z App Store oraz Google Play.

fot. App Store

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto