A A A

Wycofuje skargę i odchodzi z Apple’a

19 listopada 2021, 11:00
Cher Scarlett, amerykańska inżynier oprogramowania i działaczka na rzecz praw pracowniczych, opuszcza koncern z Cupertino.
Wycofuje skargę i odchodzi z Apple’a

Dobrowolnie i w zgodzie

Scarlett pomagała w organizowaniu ankiet na temat równości wynagrodzeń i prowadziła kampanię przeciwko molestowaniu i dyskryminacji w firmie.

Opuszczając stanowisko zdecydowała o wycofaniu skargi, którą złożyła we wrześniu do Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy (NLRB) po tym, gdy ona i inni pracownicy firmy mieli trudności z przeprowadzeniem ankiety dotyczącej równości wynagrodzeń personelu Apple'a – informuje Bloomberg.

Cher Scarlet ogłosiła na Twitterze, że 19 listopada będzie jej ostatnim dniem w Apple'u.

Według prawników reprezentujących Scarlett osiągnęła ona prywatną ugodę z firmą, a pytana o to przez Bloomberga odmówiła podania szczegółów dotyczących warunków.

Bloomberg twierdzi, że Scarlett odchodzi dobrowolnie, w przeciwieństwie do kilku innych organizatorów protestów, którzy zostali zwolnieni. Podczas pobytu w Apple'u inżynier została podobno oskarżona o ujawnianie prasie informacji, które były objęte tajemnicą przedsiębiorstwa (czemu ona sama zaprzecza) .

Cher Scarlett pracowała na stanowisku inżyniera w zespole bezpieczeństwa oprogramowania od kwietnia 2020 roku; wcześniej była programistką w firmie zajmującej się nieruchomościami oraz striptizerką.

fot. Zhang Kayiv – Unsplash


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto