A A A

Wydobywanie kryptowalut osłabia karty graficzne

2 sierpnia 2021, 13:10
GPU wykorzystywane w „koparkach” tracą rocznie ok. 10% mocy obliczeniowej.
Wydobywanie kryptowalut osłabia karty graficzne

Moda na kopanie

Dostępność kart graficznych nadal jest ograniczona, a ich ceny – wciąż wysokie. Z tego powodu wiele osób rozważa zakup GPU z drugiej ręki; kuszące zdają się szczególnie oferty kart graficznych wykorzystywanych wcześniej do kopania kryptowalut, sprzedawanych później w znacznie niższej cenie. Ofert jest zresztą coraz więcej, co wiąże się z ograniczeniem kopania w ostatnich miesiącach. W Chinach, będących największym producentem kryptowalut na świecie, rząd od niedawna prowadzi walkę z „górnikami" i stara się kontrolować rynek wirtualnych pieniędzy. Czy warto zainteresować się kartą, która służyła w koparce?

 

Gorsze działanie

Jak informuje firma Palit, karta podczas rocznego wydobywania kryptowalut traci ok. 10% swojej mocy obliczeniowej. Z tego powodu, nawet jeśli GPU będzie wyglądać na fizycznie nowe, warto taki zakup przemyśleć kilka razy. Palit szczególnie zwraca uwagę na modele, w przypadku których modyfikowano chłodzenie (np. zdejmowano i zastępowano je nowym). Może to oznaczać, że karta pracowała w szczególnie gorącym środowisku lub doznała w przeszłości uszkodzeń.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto