A A A

Wygraj kartę GeForce GTX 1080 Ti

1 marca 2017, 13:10
NVIDIA wprowadza na rynek najszybszą na świecie kartę graficzną do gier - GeForce GTX 1080 Ti, kartę której wydajność jest nawet lepsza niż TITAN X Pascal. Przy okazji tej premiery 108 kart trafi za darmo w ręce graczy na całym świecie.
Wygraj kartę GeForce GTX 1080 Ti

NVIDIA zaprezentowała właśnie nowego lidera wydajności - kartę graficzną GeForce GTX 1080 Ti.

Jej wydajność w grach jest większa o 35% w porównaniu z kartą GTX 1080. Nowy model wyposażono w 11 GB pamięci GDDR5X następnej generacji o wyjątkowej przepustowości 11 Gb/s. Karta niestety nie jest tania. Można ja kupić u partnerów firmy NVIDIA na całym świecie od dnia 10 marca, w cenach od 699 USD. Przedsprzedaż zaczyna się 2 marca.

Najważniejsze cechy tego modelu:

• 3584 rdzenie CUDA. W efekcie jest ona wydajniejsza o 35% od modelu GeForce GTX 1080, a w porównaniu z modelem GTX 1070 jest szybsza aż o 78%. GTX 1080 Ti prześciga też kartę NVIDIA TITAN X Pascal, która kosztuje 1200 USD i jest przeznaczona do zadań związanych z nauczaniem maszynowym i sztuczną inteligencją.


• Nowa generacja architektury pamięci: GTX 1080 Ti to pierwsza karta graficzna na świecie wyposażona w pamięć G5X nowej generacji firmy Micron. 11 GB pamięci G5X pracującej z ogromną prędkością - 11 Gb/s - zapewnia przepustowość niespotykaną dotychczas w jakiejkolwiek karcie graficznej do gier.


• Zaawansowany proces FinFET: karta GTX 1080 Ti została wyprodukowana z użyciem najnowocześniejszego procesu FiNFET. 12 miliardów tranzystorów zawartych w tym układzie zapewniają znacznie większą wydajność i efektywność energetyczną od modeli z poprzedniej generacji.


• Wydajny układ chłodzenia z komorą parową o wysokim przepływie powietrza, a także siedmiofazowy układ zasilający z 14 wysokowydajnymi podwójnymi tranzystorami unipolarnymi.

W związku z dzisiejszą zapowiedzią firma NVIDIA rozda 108 kart GTX 1080 Ti wśród użytkowników aplikacji GeForce Experience. Aby mieć szansę na jej otrzymanie, gracze powinni pobrać oprogramowanie GeForce Experience 3.0 i wyrazić w nim zgodę na otrzymywanie nagród, wiadomości oraz innych informacji od GeForce i NVIDIA. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranych za pomocą e-mail w dniu 7 marca.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto