A A A

Wykradziono hasła z Facebooka, Twittera i Gmaila

5 grudnia 2013, 11:40
Wykradziono hasła z Facebooka, Twittera i Gmaila

2 mln haseł i nazw użytkowników Facebooka, Twittera i Gmaila trafiły w niepowołane ręce. Serwisy rozpoczęły restartowanie haseł - dla celów bezpieczeństwa.

To kradzieży użyto keyloggerów, zdobyto hasła użytkowników z 92 krajów. Wirus zainstalowany został na komputerach na całym świecie i wykradał dane logowania w ciągu ostatniego miesiąca (od 21 października). Loginy i hasła były następnie przesyłane na serwer kontrolowany przez hakerów.

Ustalono, że serwer ten zlokalizowany jest w Holandii i znajdują się na nim dane pochodzące z ok. 93 tys. stron WWW. Nie ma niezbitych dowodów na to, że przestępcy wykorzystali zdobyte hasła do logowania się na konta ofiar, ale - jak przyznał John Miller z Trustwave - jest to bardzo prawdopodobne. Wiele wskazuje też na to, że hakerzy wykorzystali więcej serwerów, które nie zostały jeszcze zidentyfikowane.

Fot. Stock.xchng Michael Faes


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto