A A A

Wykradziono spis wyposażenia Wojska Polskiego

14 stycznia 2022, 12:50
Baza danych zawierająca szczegółowy wykaz zasobów rzeczowych polskiej armii została opublikowana w internecie.
Wykradziono spis wyposażenia Wojska Polskiego

Co jest w magazynach?

W niedzielę, 9 grudnia, wykradziono bazę danych zawierającą ponad 1,7 mln rekordów z informacjami o wyposażeniu Wojska Polskiego. Baza została opublikowana w internecie. Wiadomo, że jest pobierana przez użytkowników z kilkunastu krajów.

W wykazie znajdują się najdrobniejsze przedmioty, a także uzbrojenie, pojazdy, a nawet samoloty. Baza zawiera informacje o wykorzystywanym przez polską armię specjalistycznym oprogramowaniu oraz najnowszych zakupach wojskowych w USA, Niemczech i Izraelu. Dane prawdopodobnie skradziono z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.

Wojsko odkryło wyciek 10 stycznia. Baza zawiera 1 mln 757 tys. 390 rekordów. Można z niej się dowiedzieć, czego w armii brakuje i jaki sprzęt jest sprawny lub nie.

Informację o wycieku ujawnił Onet. Według informatora serwisu, dane wykradł prawdopodobnie jeden z informatyków Szefostwa Planowania Logistycznego w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Miał on napisać program, za pomocą którego skopiował dane.

fot. Skitterphoto – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto