A A A

WykręćNumer.pl pod lupą prokuratury i ABW

30 października 2009, 12:57
WykręćNumer.pl pod lupą prokuratury i ABW

Internetowy serwis WykręćNumer.pl zmienia właściciela. Ma to związek z ostatnimi zarzutami pod adresem portalu, o praktykowanie działań zagrażających państwu. Serwisem już zajęła się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która skierowała sprawę do prokuratury.

WykrecNumer.pl istnieje od kilku miesięcy i oferuje wykonywanie połączeń telefonicznych za pomocą internetu. Nie było by w tym nic dziwnego i niepokojącego, gdyby nie fakt, iż serwis daje użytkownikowi możliwość wprowadzenia dowolnego numeru telefonu, który wyświetli się u osoby, do której ma być wykonane połączenie.

Takie praktyki mogą być wykorzystywane w nieczystych intencjach, np. przez bezprawne wykorzystywanie i podszywanie się pod numery służb ratunkowych. Sprawą zainteresowała się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, stwierdzając, że serwis świadcząc takie usługi daje możliwość popełnienia nadużyć gospodarczych i obyczajowych. ABW skierowała już sprawę do prokuratury.

"W związku z pojawiającymi się informacjami w mediach dotyczącymi działalności serwisu WykręćNumer.pl i postawionymi przez ABW zarzutami, że serwis jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Państwa Polskiego, informujemy, że od dnia 6 listopada 2009 nastąpi zmiana dotychczasowego właściciela serwisu - firmy Inter Group zarejestrowanej w Polsce, na nowego - InterCom Telecommunications zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii" -czytamy na stronie serwisu WykrecNumer.pl.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto