A A A

Wymień się grą

6 sierpnia 2009, 12:23
Gametrade.pl to nowy serwis internetowy, którego użytkownicy mogą wymieniać się używanymi grami. Drugą możliwością jest sprzedaż tychże gier. Na razie bolączką serwisu jest mała liczba użytkowników, ale trzeba pamiętać, że portal działa dopiero jeden dzień.
Wymień się grą

Betatesty serwisu trwały od 9 lipca. W tym czasie zarejestrowało się ponad 600 osób, które przeznaczyły na wymianę 571 gier. 270 egzemplarzy wystawiono jako gry na sprzedaż. Najpopularniejszym tytułem wśród betatesterów portalu Gametrade okazało się GTA IV.

Oprócz wystawiania gier na sprzedaż lub wymiany w serwisie zamieszczać można także ogłoszenia o poszukiwanych tytułach. Katalog gier podzielony jest ze względu na platformy (uwzględniono także starsze systemy, jak Sega Saturn czy Game Boy), a w wyszukiwarce znalazło się kilka filtrów, m.in. stan gry, wersja językowa.

Po znalezieniu poszukiwanego tytułu należy skontaktować się z właścicielem gry i ustalić szczegóły wymiany. Zakończone transakcje można opatrzyć komentarzem.

Jesteśmy ciekawi, czy serwisowi uda się przyciągnąć większą grupę użytkowników. Podobnych inicjatyw było już w polskiej sieci kilka, ale żadna nie odniosła spektakularnego sukcesu. Z drugiej strony należy pamiętać, że rynek wtórny gier (głównie konsolowych) jest w Polsce spory. Jednak koncentruje się przede wszystkim wokół specjalistycznych sklepów z grami.

Źródło: Informacja prasowa


Maciej Płochocki PCF
Tagi: internet, gry
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto