A A A

Wysoka jakość w YouTube Premium

2 sierpnia 2019, 15:40
YouTube testuje funkcje pobierania filmów w rozdzielczości 1080p.
Wysoka jakość w YouTube Premium

Serwis YouTube w wersji abonamentowej (Premium) ma do zaoferowania udogodnienia takie jak brak reklam i możliwość pobierania filmów na urządzenia lokalne.

Niestety, dotychczas jakość materiałów oglądanych offline nie była większa niż 720p (nawet w przypadku, gdy oryginalny film miał większą rozdzielczość). Wystarczało to jeszcze kilka lat temu, ale wraz ze zwiększaniem rozmiarów urządzeń przenośnych klienci oczekiwali poprawy jakości obrazu.

Według doniesień serwisu Android Police niebawem sytuacja ta się zmieni. Subskrybenci będą mogli pobierać wideo jakości Full HD (1080p). W Internecie pojawiły się już pierwsze zrzuty ekranowe, pokazujące okna wyboru rozdzielczości (w tym 1080p) na urządzeniach działających pod kontrolą iOS-a i Androida.

Rzecznik YouTube'a stwierdził w rozmowie z serwisem The Verge, że usługa pobierania filmów w wysokiej rozdzielczości będzie oferowana początkowo za pośrednictwem aplikacji dla obu systemów i pojawi się w wybranych krajach, w których działa już YouTube Premium.

fot. Android Police


Adam Wiśniewski
Tagi: YouTube
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto