A A A

Wysyłaj dłuższe SMSy w tej samej cenie

22 sierpnia 2011, 13:24
Wysyłaj dłuższe SMSy w tej samej cenie

W sierpniu na Android Market pojawiła się nowa polska aplikacja dla smartfonów z systemem operacyjnym Android o nazwie „PackSMS”. Jest to zaawansowany technologicznie lecz prosty w obsłudze program, który umożliwia wysyłanie i odbiór skompresowanych wiadomości nawet do 250 znaków w jednym SMSie. Zaletą stosowania tej aplikacji są realne oszczędności dla tych, którzy często korzystają z tej formy komunikacji zwłaszcza podczas podróży i korzystania z roamingu.

Prawdopodobnie jest to pierwsza tego typu na świecie aplikacja dla smartfonów z systemem operacyjnym Android. Przy jej pomocy można przesłać w jednym SMS-ie do 250 znaków zamiast standardowych 160. Jeżeli wiadomość zawiera znaki diakrytyczne lub jest napisana cyrylicą, można przesłać do 220 znaków zamiast 70. Dłuższe wiadomości są przesyłane jako wielosegmentowe.

Warunkiem przesyłania skompresowanych wiadomości jest posiadanie zainstalowanej aplikacji zarówno w urządzeniu nadawcy jak i odbiorcy (do odczytu można używać także innych aplikacji SMS/MMS). Program może przynieść realne oszczędności, zwłaszcza podczas korzystania z roamingu lub używania w wiadomościach znaków diakrytycznych.

„PackSMS” to również alternatywa dla standardowej aplikacji SMS/MMS, działająca bez wątków. Jej zalety to prosta obsługa, szybszy dostęp do wiadomości oraz lepsze wykorzystanie ekranu (mieści się na nim więcej wiadomości). Aby wysyłać SMSy do osób nieposiadających tego programu wystarczy wyłączyć kompresję.

Dostępna jest wersja komercyjna (w promocyjnej cenie 0,69 euro ( 2,88 zł) oraz identyczny funkcjonalnie 14-dniowy trial.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto