A A A

Wysyłali nielegalne pliki przez P2M

28 października 2009, 10:33
Wysyłali nielegalne pliki przez P2M

Cztery osoby w różnych miejscach kraju zostały zatrzymane za rozpowszechnianie plików muzycznych, filmowych i oprogramowania komputerowego za pomocą tzw. sieci p2m (peer2mail). Na specjalnie do tego zakładanych skrzynkach email umieszczali nielegalne pliki.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KGP wspólnie z kolegami z Białegostoku namierzyli osoby nielegalnie rozpowszechniające pliki filmowe, muzyczne i z oprogramowaniem komputerowym w Internecie. Tym razem wymiana odbywała się za pomocą sieci p2m (peer2mail). Sposób postępowania polegał na tworzeniu skrzynek pocztowych (najczęściej na serwerach pocztowych oferujących duże pojemności), do których wysyłane były pliki z nielegalnymi utworami - filmy, muzyka oprogramowanie.

Następnie na forach internetowych umieszczano informację o pliku wraz krótkim opisem jego zawartości oraz login i hasło, najczęściej w postaci hashcodu, w którym w zaszyfrowanej postaci znajdowały się wszelkie niezbędne informacje do pobrania całego pliku. Wystarczyło wprowadzić taki hashcod do programu klienckiego P2M (np. moorhunt, mailshare) aby pobrać plik bądź program na swój komputer -informuje Policja.pl

Funkcjonariusze z Jarosławia, Rzeszowa, Tarnowskich Gór i Piotrkowa Trybunalskiego na podstawie materiałów opracowanych przez KWP Białystok przeszukali mieszkania 4 osób. Zabezpieczono: 4 laptopy, komputer z dołączonymi dyskami twardymi o pojemności ok. 4TB, 5 dysków twardych oraz 2 pamięci zewnętrzne i ok. 1500 pirackich płyt CD-R i DVD-R.
Zatrzymanym przedstawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniania cudzych utworów (art. 116 ustawy o prawie autorskim, oraz art. 278 par.2 kodeksu karnego), za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto