A A A

Wyszukiwarka DuckDuckGo coraz bardziej popularna

6 września 2017, 10:00
DuckDuckGo to niepozorna wyszukiwarka, która w ekspresowym tempie zyskuje na popularności. Wszystko za sprawą nacisku na prywatność użytkowników.
Wyszukiwarka DuckDuckGo coraz bardziej popularna

DuckDuckGo to projekt, który powstał w 2008 roku, w oparciu o platformę open source. Wyszukiwarka została stworzona przez Amerykanina Gabriela Weinberga, który już od początku kładł nacisk na coś, co w świecie Google praktycznie nie istnieje, czyli prywatność.

Wystarczy odwiedzić witrynę, aby zauważyć, że na każdym kroku zapewnia ona o poufności wprowadzanych na niej danych. Strona ma nie gromadzić i nie udostępniać żadnych informacji o użytkownikach, nie przechowywać historii wyszukiwania i nie śledzić ruchów użytkownika w celu personalizowania reklam.

Początkowo, DuckDuckGo było wyszukiwarką bardzo niszową, jednak w świetle mocno nagłaśnianych wycieków danych i ujawnionych incydentów inwigilowania internautów, zaczęła systematycznie zyskiwać na popularności. Co więcej, tempo rozwoju wciąż przyspiesza. Według danych serwisu Alexa, DuckDuckGo to obecnie jedna z pięciuset najczęściej odwiedzanych witryn na świecie.

Potwierdzeniem rosnącej popularności DuckDuckGo są statystyki wyszukiwań - w sierpniu wyszukiwarce udało się osiągnąć wynik równy 18,2 miliona zapytań w ciągu dnia, co jest rezultatem niemal dokładnie dwa razy lepszym niż rok temu. Choć to wciąż jedynie promil tego, co osiąga Google, jeśli DuckDuckGo wciąż będzie rosnąć w siłę, za kilka lat może okazać się dla niego realnym zagrożeniem.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
insanebear
insanebear
7 września 2017, 13:44
Co kto lubi - jak dla mnie dopasowane wyniki wyszukiwania nie są zaletą. Zdaję sobie jednak sprawę że dla większości może to być zaleta.
koneton
koneton
7 września 2017, 13:15
Z drugiej strony, dzięki temu, że Cię śledzi, to potrafi lepiej dopasować wyniki wyszukiwania. Coś za coś.
insanebear
insanebear
7 września 2017, 12:42
dawidsab napisał(a): (...)A w czym ta wyszukiwarka jest lepsza od "Google", że jest "coraz bardziej popularna"? :oczy:  Ja mimo wszystko wolę wyszukiwarkę "Google". Wyszukiwarka DuckDuckGo nie śledzi użytkowników., DuckDuckGo dba o Twoją prywatność. Google natomiast zbiera dane o użytkownikach na każdym kroku i w każdym możliwym miejscu.
dawidsab
dawidsab
7 września 2017, 05:57
Zawsze myślałem, że... "Google" jak "Facebook". Wie wszystko o wszystkich i o wszystkim :jezor: .
grzegor9
grzegor9
6 września 2017, 22:34
@ Dawid są rzeczy których e Google nie znajdziesz i to takich o których nie masz pojęcia, że istnieją. Google nie wyszukuje wszystkiego co jest w internecie na dany temat
dawidsab
dawidsab
6 września 2017, 17:58
Witam! A w czym ta wyszukiwarka jest lepsza od "Google", że jest "coraz bardziej popularna"? :oczy:  Ja mimo wszystko wolę wyszukiwarkę "Google".
insanebear
insanebear
6 września 2017, 11:31
Już kilka razy próbowałem się przekonać do tej wyszukiwarki ale wymaga jeszcze wiele dopracowania.
Najnowsze aktualności


Klawiatura Sharkoon MECH SGK3 RGB
18 listopada 2017
Niemiecki producent Sharkoon wypuszcza na nasz rynek nową wersję swojego najlepiej sprzedającego się mechanika. Mowa o klawiaturze gamingowej...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto