A A A

Wyszukiwarka DuckDuckGo coraz bardziej popularna

6 września 2017, 10:00
DuckDuckGo to niepozorna wyszukiwarka, która w ekspresowym tempie zyskuje na popularności. Wszystko za sprawą nacisku na prywatność użytkowników.
Wyszukiwarka DuckDuckGo coraz bardziej popularna

DuckDuckGo to projekt, który powstał w 2008 roku, w oparciu o platformę open source. Wyszukiwarka została stworzona przez Amerykanina Gabriela Weinberga, który już od początku kładł nacisk na coś, co w świecie Google praktycznie nie istnieje, czyli prywatność.

Wystarczy odwiedzić witrynę, aby zauważyć, że na każdym kroku zapewnia ona o poufności wprowadzanych na niej danych. Strona ma nie gromadzić i nie udostępniać żadnych informacji o użytkownikach, nie przechowywać historii wyszukiwania i nie śledzić ruchów użytkownika w celu personalizowania reklam.

Początkowo, DuckDuckGo było wyszukiwarką bardzo niszową, jednak w świetle mocno nagłaśnianych wycieków danych i ujawnionych incydentów inwigilowania internautów, zaczęła systematycznie zyskiwać na popularności. Co więcej, tempo rozwoju wciąż przyspiesza. Według danych serwisu Alexa, DuckDuckGo to obecnie jedna z pięciuset najczęściej odwiedzanych witryn na świecie.

Potwierdzeniem rosnącej popularności DuckDuckGo są statystyki wyszukiwań - w sierpniu wyszukiwarce udało się osiągnąć wynik równy 18,2 miliona zapytań w ciągu dnia, co jest rezultatem niemal dokładnie dwa razy lepszym niż rok temu. Choć to wciąż jedynie promil tego, co osiąga Google, jeśli DuckDuckGo wciąż będzie rosnąć w siłę, za kilka lat może okazać się dla niego realnym zagrożeniem.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
insanebear
insanebear
7 września 2017, 13:44
Co kto lubi - jak dla mnie dopasowane wyniki wyszukiwania nie są zaletą. Zdaję sobie jednak sprawę że dla większości może to być zaleta.
koneton
koneton
7 września 2017, 13:15
Z drugiej strony, dzięki temu, że Cię śledzi, to potrafi lepiej dopasować wyniki wyszukiwania. Coś za coś.
insanebear
insanebear
7 września 2017, 12:42
~Anonim napisał(a): (...)A w czym ta wyszukiwarka jest lepsza od "Google", że jest "coraz bardziej popularna"? :oczy:  Ja mimo wszystko wolę wyszukiwarkę "Google". Wyszukiwarka DuckDuckGo nie śledzi użytkowników., DuckDuckGo dba o Twoją prywatność. Google natomiast zbiera dane o użytkownikach na każdym kroku i w każdym możliwym miejscu.
avatar
~Anonim
7 września 2017, 05:57
Zawsze myślałem, że... "Google" jak "Facebook". Wie wszystko o wszystkich i o wszystkim :jezor: .
grzegor9
grzegor9
6 września 2017, 22:34
@ Dawid są rzeczy których e Google nie znajdziesz i to takich o których nie masz pojęcia, że istnieją. Google nie wyszukuje wszystkiego co jest w internecie na dany temat
avatar
~Anonim
6 września 2017, 17:58
Witam! A w czym ta wyszukiwarka jest lepsza od "Google", że jest "coraz bardziej popularna"? :oczy:  Ja mimo wszystko wolę wyszukiwarkę "Google".
insanebear
insanebear
6 września 2017, 11:31
Już kilka razy próbowałem się przekonać do tej wyszukiwarki ale wymaga jeszcze wiele dopracowania.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto