A A A

Wyszukiwarka DuckDuckGo szybko zyskuje na popularności

27 grudnia 2021, 11:00
W 2021 roku wyszukiwarka DuckDuckGo zanotowała znaczny wzrost liczby zapytań.
Wyszukiwarka DuckDuckGo szybko zyskuje na popularności

Rośnie, ale do Google'a daleko

W 2021 roku wyszukiwarkę DuckDuckGo odpytano o ponad 46 proc. więcej razy niż rok wcześniej. Witryna rejestruje obecnie ponad 100 mln zapytań dziennie.

Według przedstawicieli DuckDuckGo szperacz nie śledzi wyszukiwań użytkowników ani ich zachowania na stronach WWW. Nie profiluje korzystających z wyszukiwania, aby wyświetlać im reklamy na podstawie zainteresowań i preferencji. Na stronach DuckDuckGo użytkownicy zobaczą reklamy kontekstowe dopasowane do wyszukiwanych fraz.

Dzięki tym zasadom zapytania kierowane do DuckDuckGo nie są wykorzystywane do wybierania reklam na innych stronach odwiedzanych przez użytkowników.

DuckDuckGo indeksując strony nie korzysta z danych Google'a, a wyłącznie z pozyskanych przez DuckDuckBota oraz udostępnionych przez jej partnerów, na przykład Wikipedię i Binga.

Obecnie DuckDuckGo ma 2,53 proc. udziału w wyszukiwaniach w USA, przy 3,3 proc. Yahoo i 6,43 proc. Binga. W tej dziedzinie niepodzielnie dominuje Google z ponad 87 proc. udziałów.

fot. DuckDuckGo


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Watchdog
Watchdog
3 stycznia 2022, 00:32
Tutaj jest ciekawy artykuł nt. DuckDuck: [url=https://www.telepolis.pl/artykuly/felietony/google-duckduckgo-porownanie-wynikow-wyszukiwania-opinie-prywatnosc]https://www.telepolis.pl/artykuly/felietony/google-duckduckgo-porownanie-wynikow-wyszukiwania-opinie-prywatnosc[/url]
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto