A A A

Wyższy komfort pracy z monitorami Philips

2 maja 2016, 07:00
Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, przedstawia sposoby na zwiększenie komfortu i wydajności pracowników, w szczególności tych, których głównym narzędziem pracy jest komputer.
Wyższy komfort pracy z monitorami Philips

Technologie łagodne dla oczu

Nowa seria monitorów SoftBlue przeznaczona jest zarówno do użytku domowego (E-Line), jak i zastosowań biznesowych (P-Line). Technologia SoftBlue pozwala na wyeliminowanie emisji światła niebieskiego o szkodliwych dla wzroku długościach fali, w efekcie zmniejszając zmęczenie oczu, przy zachowaniu jakości i intensywności kolorów. Dotychczasowe metody ograniczania emisji niebieskiego światła sprowadzały się do nakładania odpowiednich filtrów na wyświetlacz lub konieczności użytkowania specjalnych okularów. Stosowanie filtrów nadaje jednak obrazowi żółty odcień, w rezultacie cierpi na tym jakość wyświetlanego obrazu, czasem nawet uniemożliwiając odwzorowanie pełnego zakresu palety kolorów. Technologia SoftBlue niweluje ten problem, ograniczając emisję niebieskiego światła na potencjalnie szkodliwej długości fali, przesuwając ją z 450 do 460 nm. Ogranicza to niebezpieczną dla wzroku emisję aż o 90%.

Przykładem monitora z serii SoftBlue jest PHILIPS 227E6EDSD, oparty na matrycy IPS-ADS. Dodatkowo funkcja PowerSensor umożliwi użytkownikom profesjonalnym zmniejszyć koszty zużycia energii nawet o 80%. Technologia PowerSensor działa jak czujnik obecności, który nadaje i odbiera nieszkodliwe sygnały podczerwieni w celu określenia obecności użytkownika w pomieszczeniu, redukując w razie potrzeby poziom jasności wyświetlacza.

Ergonomia sposobem na produktywność

Funkcja PHILIPS SmartErgoBase umożliwia dopasowanie optymalnego kąta widzenia i położenia monitora do potrzeb użytkownika. Regulacja kąta nachylenia oraz wysokości wyświetlacza bez wątpienia wpływają na jakość, komfort i ergonomię stanowiska pracy. Konstrukcja monitora oddziałuje znacząco na zdrowie i kondycję pracownika.

Przykładem monitora z zastosowaniem funkcji SmartErgoBase jest 32-calowy model PHILIPS BDM3275UP, którego panel umożliwia obrót o 90 stopni w pionie, odchylenie o 65 stopni w prawo lub lewo oraz o 5 stopni w przód i 20 stopni w tył. Ponadto podstawa umożliwia uporządkowanie przewodów i zmniejszenie ich ilości na biurku. Monitor charakteryzuje się rozdzielczością 4K i wiernym odwzorowaniem barw, dzięki zastosowaniu matrycy AH-IPS.

Koncentracja, efektywność i środowisko pracy

Nie bez znaczenia dla warunków i jakości wykonywanej pracy pozostają także rozdzielczość i rozmiar monitora. Większy wyświetlacz eliminuje konieczność korzystania z wielu ekranów jednocześnie, w rezultacie zwiększając przestrzeń stanowiska pracy i wygodę użytkownika. Duża przestrzeń robocza umożliwia pracę na kilku oknach równocześnie, tym samym zwiększając efektywność użytkowników. Wyższa rozdzielczość wyraźne poprawia jakość pracy profesjonalistów, gwarantując większą przestrzeń roboczą i szczegółowość obrazu.

Rozwiązania zastosowane w jednym z najnowszych modeli o rozdzielczości 5K, PHILIPS 275P4VYKEB, wpływają znacząco na poprawę warunków pracy. Model gwarantuje pokrycie 99% przestrzeni barw Adobe RGB, 100% RGB oraz wyświetla 14,7 miliona pikseli (5120 x 2880). Matryca PLS zapewnia szerokie kąty widzenia wynoszące 178 stopni zarówno w pionie jak i poziomie, a 10-bitowy panel LCD oraz 12-bitowe wewnętrzne przetwarzanie zapewniają naturalność odtwarzanych kolorów, eliminując efekt widocznej gradacji. Istotną funkcją z zakresu poprawy komfortu na stanowisku pracy jest Flicker-free, funkcja niwelująca zmęczenie wzroku dzięki korygowaniu jasności obrazu i redukowaniu efektu migotania. SmartErgoBase pozwala natomiast na ergonomiczne użytkowanie monitora, zapewniając regulację wysokości, kąta obrotu i nachylenia podstawy.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności




Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto