A A A

Wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem C/A

30 czerwca 2014, 14:00
Portfolio firmy TEAC poszerzyło się o wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym przetwornikiem C/A USB 96 kHz/24 bity.
Wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem C/A

Od samego początku TEAC HA-P50 był opracowany z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości, referencyjnego dźwięku zarówno w domu, jak i poza nim. Dlatego też zaawansowany przetwornik C/A wraz z wydajnym wzmacniaczem mocy umieszczono w niewielkiej aluminiowej obudowie o grubości zaledwie 21,7 mm.

Najnowszy wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym przetwornikiem C/A współpracuje z iPhonami oraz sprzętem z systemem Android - wystarczy podłączyć wymienione urządzenia do cyfrowego wejścia USB (44,1 kHz/16 bitów), aby uzyskać znacznie wyższej jakości brzmienie, niż po podłączeniu słuchawek bezpośrednio do gniazda słuchawkowego w urządzeniu źródłowym. Ponadto cyfrowy port USB umożliwia współpracę z komputerami PC/Mac. Wszechstronność HA-P50 zwiększa wspólne wejście łączące gniazdo cyfrowe optyczne i analogowe audio, które automatycznie wykrywa docierający sygnał. Do wejścia optycznego można podłączyć przenośny odtwarzacz muzyczny lub odtwarzacz CD/DVD/Blu-ray.

Cyfrowe sygnały audio płynące z iPhona lub urządzeń z Androidem przetwarzane są przez zaawansowany przetwornik C/A, dostarczający czysty i wierny sygnał wyjściowy. Zastosowany układ Burr Brown PCM5102 obsługuje materiały muzyczne o maksymalnej rozdzielczości 96 kHz/24 bity. Dzięki bezpłatnej aplikacji TEAC HR Audio Player wzmacniacz HA-P50 odtwarza muzykę z iPhonów oraz innych iUrządzeń w najwyższej dostępnej rozdzielczości. Sekcja wzmocnienia wykorzystuje wzmacniacz operacyjny OPA 1652 i dostarcza moc 2 x 160 mW. Obwód typu push-pull, wykorzystujący elementy dyskretne, gwarantuje bardzo niskie zniekształcenia na poziomie 0,001%.

Praktycznym udogodnieniem zastosowanym w HA-P50, świadczącym o wysokim stopniu zaawansowania urządzenia, jest możliwość wyboru poziomu sygnału wyjściowego, wysoki/niski, poprzez dopasowanie do impedancji wykorzystywanych słuchawek. Dla melomanów użytkujących topowe słuchawki o wysokiej impedancji możliwość wyboru wzmocnienia jest niezbędną funkcją w urządzeniu tej klasy. Moc wzmacniacza pozwala skutecznie wysterować nawet 600-omowe słuchawki.

Zasilanie HA-P50 zapewnia bateria litowo-jonowa o pojemności 2100 mAh, która umożliwia ciągłą pracę przez ok. 8 godzin. Urządzenie wyposażone jest w funkcję oszczędzania energii (auto power save), a samo ładowanie akumulatora odbywa się za pośrednictwem gniazda USB.

Wzmacniacz słuchawkowy TEAC HA-P50 jest już dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna urządzenia wynosi 1599 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto