A A A

Wzmocniony notebook Lenovo ThinkPad dla uczniów i szkół

8 grudnia 2011, 12:25
Wzmocniony notebook Lenovo ThinkPad dla uczniów i szkół

Firma Lenovo zapowiedziała wprowadzenie na rynek notebooka ThinkPad X130e, specjalnie wzmocnionego z myślą o zastosowaniach w sektorze edukacji.

Moc obliczeniowa Lenovo ThinkPad o ekranie przekątnej 11,6 cala została dobrana odpowiednio do wielozadaniowej pracy uczniów przy użyciu procesorów AMD Fusion E-300, E-450 lub Intel Core i3 2367M ULV drugiej generacji. Podczas lekcji multimedialnych sprawdzi się układ graficzny AMD Radeon lub Intel HD. Notebook zapewnia łączność bezprzewodową i narzędzia multimedialne spełniające wymogi współczesnej cyfrowej nauki. Ponieważ notebookiem będą posługiwać się w większości dzieci, ThinkPad X130e ma specjalnie wzmocnioną pokrywę górną, klawiaturę i zawiasy.

- Urządzenie opracowane specjalnie z myślą o doskonaleniu warunków nauczania to podstawa zmian w edukacji — powiedziała Paige Johnson, strateg edukacyjny firmy Intel. Bateria wystarczy na cały dzień w szkole, a nawet na rozpoczęcie odrabiania lekcji — do 8,5 godziny. W ciągu typowego dnia w szkole notebooki uczniów są często narażone na działanie ekstremalnych czynników. W związku z tym X130e został wyposażony w różne zabezpieczenia:

• Gumową osłonę pokrywy górnej tłumiącą uderzenia z boku notebooka,

• O 33% mocniejsze narożniki, które zmniejszają ryzyko uszkodzeń w wyniku upuszczenia pod kątem,

• Mocniejsze zawiasy, które wytrzymają nawet najczęstsze używanie notebooka, osiągając aż 30 000 cykli,

• Wzmocnione i cofnięte gniazda w celu zmniejszenia skutków uszkodzeń,

• Mocniejszą oprawę z plastiku o grubości 1,2 mm w celu ochrony ekranu z podświetleniem LED.

Ważący poniżej 2kg notebook ThinkPad X130e został dodatkowo wyposażony w narzędzia potrzebne we współczesnym, cyfrowym środowisku edukacyjnym. Za pomocą kamery uczniowie mogą porozumiewać się ze swoimi kolegami z innych szkół w swojej miejscowości i na drugim końcu świata. Mogą także łączyć się łatwo przez Wi-Fi, a nawet utrzymywać połączenie, przechodząc od klasy do klasy, dzięki funkcji Lenovo Instant Resume. Za pośrednictwem gniazd HDMI i VGA uczniowie mogą prezentować swoje prace klasie przy użyciu projektora lub na ekranie telewizora.

 

Jak zapewnia producent, Lenovo ThinkPad X130e startuje w mniej niż 20 sekund przy użyciu technologii Lenovo RapidBoot4. Wbudowane narzędzia do rozwiązywania problemów, takie jak Rescue and Recovery i Access Connections pomogą ograniczyć liczbę zgłoszeń do pomocy technicznej. Dzięki nim uczniowie mogą odzyskać uszkodzone pliki oraz łatwo łączyć się z różnymi sieciami Wi-Fi.

Notebook ThinkPad X130e będzie dostępny od 20 grudnia. Ceny wybranych modeli zaczynają się od około 469 USD. W Polsce komputer pojawi się w pierwszym kwartale 2012.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto