A A A

Wznowiono produkcję iPhone’ów w Indiach

13 stycznia 2022, 13:00
Po trzech tygodniach przerwy Foxconn ponownie otwiera fabrykę w południowych Indiach.
Wznowiono produkcję iPhone’ów w Indiach

Warunki sanitarne powodem przestoju

Zatrudniająca 17 tysięcy pracowników fabryka w Sriperumbudur w pobliżu stolicy stanu Tamil Nadu – Chennai – została zamknięta w grudniu ubiegłego roku. Powodem była choroba 250 osób – jednak nie ta, o której jest ostatnio głośno, lecz zwykłe zatrucie pokarmowe.

Decyzja dyrekcji o zamknięciu zakładu spotkała się ze złym przyjęciem pracowników i wywołała protesty. Przyczyną zatrucia były warunki panujące w miejscach zakwaterowania i podawania posiłków.

Zarówno Foxonn, jak i Apple zareagowały na nieprawidłowości wymieniając kadrę zarządzającą i poprawiając warunki bytowe personelu.

Kobiety, które są największą grupą pracowników w fabryce, mają od 18 do 22 lat, pochodzą z obszarów wiejskich, zarabiają równowartość około 140 dolarów miesięcznie i płacą kontrahentowi Foxconna za mieszkanie i żywność serwowaną w czasie zatrudnienia.

Obecnie do pracy wróciło około 120 osób pracujących na jednej zmianie; osiągnięcie pełnej mocy produkcyjnej potrwa około dwa miesiące.

Fabryka ma kluczowe znaczenie dla Apple'a, który dąży do przeniesienia produkcji z Chin z powodu napięć między Pekinem a Waszyngtonem. Foxconn planuje zainwestować w fabrykę do 1 miliarda dolarów w ciągu trzech lat.

fot. Wikipedia


Sebastian Nanasik
Tagi: Apple, iPhone
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto