A A A

X-Fi do notebooków

17 września 2008, 15:44
X-Fi do notebooków

Creative prezentował kartę dźwiękową Sound Blaster X-Fi Notebook przeznaczoną do komputerów przenośnych. Urządzenie, instalowane w porcie ExpressCard, wykorzystuje system dźwiękowy z technologiami X-Fi – poprawiający jakość dźwięku plików MP3, filmów oraz gier.

W skład X-Fi wchodzą funkcje:

  • Crystalizer – przywracająca dynamikę oraz odpowiedni poziom niskich i wysokich tonów, utraconych w czasie kompresji muzyki, np. do formatu MP3.
  • CMSS-3D – zapewniająca realistyczny dźwięk przestrzenny w słuchawkach – przydatna szczególnie w grach.
  • EAX ADVANCED HD – zapewniającą realistyczne efekty środowiskowe dźwiękowe w najnowszych grach.

Uzupełnieniem karty jest bezprzewodowy odbiornik Creative Wireless Receiver, który pozwala odtwarzać dźwięk z komputera na domowym systemie hi-fi – uwalnia użytkownika od konieczności podłączenia głośników do notebooka. Karta może wysyłać sygnał do czterech odbiorników jednocześnie.

Creative Sound Blaster X-Fi Notebook dostępna będzie na rynku polskim w październiku w cenie 259 zł brutto, a bezprzewodowy odbiornik Creative Wireless Receiver w cenie 349 zł brutto.

Źródło: informacja prasowa


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Efektowna obudowa na pilota
17 czerwca 2019
Wydajne podzespoły wymagają porządnej oprawy. Genesis Irid 400 RGB to nowy model obudowy, który może przypaść do gustu miłośnikom...


Monitor graficzny BenQ PD2720U
17 czerwca 2019
BenQ wprowadza na polski rynek nowy monitor graficzny z serii Pro Designer – model PD2720U. Zaprojektowano go z myślą o pracy kreatywnej czyli...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto