A A A

X-Fi do notebooków

17 września 2008, 15:44
X-Fi do notebooków

Creative prezentował kartę dźwiękową Sound Blaster X-Fi Notebook przeznaczoną do komputerów przenośnych. Urządzenie, instalowane w porcie ExpressCard, wykorzystuje system dźwiękowy z technologiami X-Fi – poprawiający jakość dźwięku plików MP3, filmów oraz gier.

W skład X-Fi wchodzą funkcje:

  • Crystalizer – przywracająca dynamikę oraz odpowiedni poziom niskich i wysokich tonów, utraconych w czasie kompresji muzyki, np. do formatu MP3.
  • CMSS-3D – zapewniająca realistyczny dźwięk przestrzenny w słuchawkach – przydatna szczególnie w grach.
  • EAX ADVANCED HD – zapewniającą realistyczne efekty środowiskowe dźwiękowe w najnowszych grach.

Uzupełnieniem karty jest bezprzewodowy odbiornik Creative Wireless Receiver, który pozwala odtwarzać dźwięk z komputera na domowym systemie hi-fi – uwalnia użytkownika od konieczności podłączenia głośników do notebooka. Karta może wysyłać sygnał do czterech odbiorników jednocześnie.

Creative Sound Blaster X-Fi Notebook dostępna będzie na rynku polskim w październiku w cenie 259 zł brutto, a bezprzewodowy odbiornik Creative Wireless Receiver w cenie 349 zł brutto.

Źródło: informacja prasowa


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Opera 51 na Androida z darmowym VPN
22 marca 2019
Opera wydała nową aktualizację dla swojej mobilnej przeglądarki na Androida. Po dłuższej nieobecności do aplikacji wrócił darmowy VPN.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto