A A A

X-kom team - powstała nowa drużyna CS:GO

5 marca 2018, 06:20
x-kom tworzy własny team gamingowy specjalizujący się w Counter-Strike: Global Offensive. Trzonem formacji x-kom team będą zawodnicy należący do tej pory do drużyny Venatores. Dołączając do profesjonalnej organizacji, team ma szansę wstrząsnąć nie tylko polską sceną e-sportową.
X-kom team - powstała nowa drużyna CS:GO

E-sport to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi rozrywki na świecie. Jeszcze kilka lat temu uznawany za subkulturę, dziś stanowi dyscyplinę, której popularność rośnie w zawrotnym tempie. Z formy spędzania wolnego czasu, gaming urósł do rangi dziedziny sportu, która interesuje coraz szerszą grupę ludzi. Według szacunków liczba entuzjastów rozgrywek w 2018 roku może wynieść na świecie nawet 165 milionów. Ten potencjał dostrzegł Michał Świerczewski, właściciel firmy x-kom. Decydując się na powołanie organizacji
x-kom team chce aktywnie działać na rzecz rozwoju e-sportu w Polsce.

Marzenie o e-sportowej drużynie

- Idea własnego teamu gamingowego narodziła się kilka lat temu, choć sami gramy w Counter-Strike właściwie od początku istnienia sklepu - mówi Michał Świerczewski, właściciel firmy x-kom. - Gry nierozerwalnie łączą się ze sprzętem komputerowym, a w tej kwestii mamy przecież olbrzymie doświadczenie - dodał.

- Wiemy, jak kosztowne może być skompletowanie ekwipunku: komputera, monitora, do tego odpowiednich akcesoriów, odpowiadających danej grze. Będąc właścicielem, a zarazem sponsorem strategicznym drużyny x-kom team, możemy wyposażyć graczy w zaawansowany sprzęt. Taki, który spełni wymagania gier oraz oczekiwania zawodników - dodaje prezes x-kom.

Od Venatores do x-kom team

Wybór teamu Venatores przez x-kom nie był przypadkowy. Firma rozpoczęła monitorowanie polskiej sceny e-sportowej, szukając prężnego i ambitnego teamu. Mieszanki doświadczenia z młodością. W tym czasie Venatores posiadało już sporo osiągnięć na koncie. Mieli też pomysł na rozwój oraz ambicje, by sięgać po więcej. Efektem współpracy jest powołanie do życia nowej organizacji: x-kom team. Obecnie obejmuje jedną formację: Counter-Strike: Global Offensive, składającą się z sześciu zawodników: Krzysztofa ‘Goofy'ego' Górskiego, Patryka ‘Ponczka' Witesa, Michała ‘Soona' Wójcickiego, Krzysztofa ‘Starka' Lewandrowskiego, Karola ‘Tecka' Kapczyńskiego i będącego aktualnie na wypożyczeniu Patryka ‘Patitka' Fabrowskiego. W składzie teamu znajduje się również doświadczony sztab trenerski. Za kompletowanie zespołu odpowiadał Ernest Ziółkowski, który jednocześnie będzie sprawować funkcję menagera zespołu.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto