A A A

Xbox 360, PS3 czy PC?

22 grudnia 2008, 14:11
Redaktorzy Gamespotu postanowili raz na zawsze rozwiązać kwestię wizualnej atrakcyjności grafiki oferowanej przez każdą z trzech platform.
Xbox 360, PS3 czy PC?

Do testu przystępowali z zamysłem porównania jedynie konsoli, ale czytelnicy, śląc ogromną liczbę zapytań o pecety, skłonili dziennikarzy do umieszczenia w pojedynku także poczciwego blaszaka.

W porównaniu wykorzystane były gry multiplatformowe, czyli takie, które dostępne są na każdym z urządzeń. Wyniki testu można oglądać na stronie serwisu w postaci zrzutów z ekranów, zaprezentowanych w ułatwiający ocenę sposób. Już kilka spojrzeń pozwala postawić werdykt – najbardziej cieszy oko grafika wyświetlana przez komputer osobisty.

Duża w tym zasługa wysokiej rozdzielczości – 1920 na 1080 punktów, oraz efektów, takich jak wygładzanie krawędzi oraz filtrowanie anizotropowe. Nie można jednak zapomnieć, że użyty w teście komputer kilkakrotnie przewyższa ceną współczesne konsole. Już za równowartość ceny wykorzystanej w porównaniu karty graficznej GeForce 2800 GTX można kupić najwyższe modele zarówno Xboksa, jak i Playstation.

Słowem, niby wiemy więcej, ale czy coś z tej wiedzy wynika...

Źródło: Gamespot


Maciej Płochocki PCF
Tagi: gry, sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPoważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...

Apka udająca alkomat
25 lutego 2020
Nie zmierzy poziomu alkoholu we krwi, ale spróbuje oszacować jego ilość w naszym ciele.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto