A A A

xCloud wreszcie z aktualizacją do Xbox Series X

23 czerwca 2021, 16:00
Ostatnia aktualizacja znacząco poprawia jakość gier w chmurze.
xCloud wreszcie z aktualizacją do Xbox Series X

Chmura nowej generacji

Chmurowa usługa Microsoftu o nazwie xCloud pozwala grać w produkcje z Xboksa nawet osobom nie mającym tej konsoli. Firma rozpoczęła rozwój usługi od stopniowego poszerzania listy platform i stopniowo zaprasza kolejnych użytkowników do testów. W ostatnim czasie pojawiła się znacząca nowość – aktualizacja plików gier w centrach danych. Od teraz tytuły podczas streamingu będą dostępne również w wersji z Series X (o ile tylko gra oferuje takie ustawienia).

Uruchamiając grę za pośrednictwem xCloud warto zwrócić uwagę na wybrane w menu opcje graficzne. Tytuły wydawane na konsolę Microsoftu oferują zwykle kilka trybów, ponieważ firma wciąż zamierza wspierać Xboksa One. Po aktualizacji w wielu produkcjach pojawiły się ulepszone wersje, przeznaczone tylko dla konsol nowej generacji. Zauważalną zmianą jest także dużo szybsze wczytywanie plików na serwerach.

 

Cicha niespodzianka

Microsoft początkowo nie poinformował o tej zmianie. Skok jakościowy był po prostu tak wyraźny, że użytkownicy sami zaczęli dopytywać na forach, czy coś się zmieniło. Firma potwierdziła ich przypuszczenia, ale wyjaśniła, że prace nad aktualizacją jeszcze się nie zakończyły, a niektóre gry nadal są dostępne w starszej wersji. Oficjalny komunikat ma pojawić się dopiero, gdy Microsoft w pełni skończy instalację nowych serwerów i aktualizację wszystkich produkcji.

Koncern obiecał też, że już za kilka tygodni pojawi się długo oczekiwany komunikat o otwarciu xCloud dla wszystkich subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate. Obecnie jedyną możliwością skorzystania z chmury jest zaproszenie.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Google aktualizuje harmonogram
27 lipca 2021
Poznaliśmy szczegóły nowego planu wdrażania w przeglądarce Chrome tzw. piaskownicy prywatności, mechanizmu FLoC i wyłączania obsługi...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto