A A A

Xiaomi Mi Air Charge: ładowanie na długim dystansie

29 stycznia 2021, 09:50
Chiński producent smartfonów zapowiada system pozwalający ładować akumulatory z odległości kilku metrów.
Xiaomi Mi Air Charge: ładowanie na długim dystansie

Daleko i przez ścianę

Firma Xiaomi obiecuje, że dzięki jej nowej technologii Mi Air Charge możliwe będzie bezprzewodowe ładowanie smartfonów znajdujących się „w promieniu kilku metrów" od źródła energii.

 

Kilka za jednym zamachem

Jak informuje koncern, system Mi Air Charge pozwoli ładować z mocą 5 W kilka urządzeń równocześnie. Przeszkody fizyczne nie będą wpływać na wydajność całego procesu.

System ma wykorzystywać pięć anten służących do precyzyjnego określenia, gdzie znajduje się urządzenie wymagające ładowania. Z kolei zespół 144 innych anten będzie odpowiedzialny za przesyłanie milimetrowych fal elektromagnetycznych do smartfona.

Ładowane urządzenie zostanie również wyposażone w specjalny zestaw anten. Jedna z nich wyśle do ładowarki sygnał pozwalający zlokalizować smartfon. Kolejne 14 anten ma przekształcać transmitowane przez ładowarkę fale elektromagnetyczne w energię doładowującą akumulator.

W przyszłości Mi Air Charge będzie współpracował z inteligentnymi zegarkami, opaskami fitness i podobnymi urządzeniami.

fot. Xiaomi


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto