A A A

Xiaomi jako trzecia największa marka na świecie

23 marca 2020, 13:20
Podsumowanie za luty pokazało, że firma Xiaomi wskoczyła na podium.
Xiaomi jako trzecia największa marka na świecie

Lista największych producentów na świecie została zaktualizowana. Podsumowanie za luty sprawiło, że Xiaomi znalazł się – obok Samsunga i Apple'a – w gronie trzech największych firm produkujących smartfony.

Tym samym po raz pierwszy marka Xiaomi wyprzedziła firmę Huawei. Zwykle te koncerny konkurowały ze sobą z niewielkimi różnicami na korzyść tego drugiego. W tej chwili ze względu na załamanie rynku, jakie miało miejsce w lutym, i spadek sprzedaży smartfonów w wyniku panującego na terenie Chin wirusa firmy zamieniły się miejscami. Xiaomi bowiem za swój rynek docelowy uznał nie Chiny, ale Indie, które nie zostały jeszcze w analizowanym okresie dotknięte epidemią, a co za tym idzie, sprzedaż tam nie spadła. Sprzedaż produktów Huaweia stopniowo spada również ze względu na brak wsparcia dla aplikacji koncernu Google. W ten sposób Xiaomi wyszedł na prowadzenie przed Huaweiem.

Według danych GSMArena Huawei w lutym br. sprzedał „tylko" 5,5 mln smartfonów, a Xiaomi w tym samym czasie – 6 mln. To oznacza, że sprzedaż Huaweia była o niemal 70% wyższa w lutym 2020 r. niż w lutym 2019 r. Samsung z kolei w analizowanym okresie sprzedał 18,2 mln smartfonów, a Apple – 10 mln iPhone'ów.

fot. Xiaomi


Paula Jeziorska
Tagi: Huawei, Xiaomi
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto