A A A

Xiaomi numerem dwa

17 lipca 2021, 11:10
Firma analityczna Canalys przedstawiła wyniki sprzedaży smartfonów za dwa pierwsze kwartały bieżącego roku.
Xiaomi numerem dwa

(Prawie) cała branża ze wzrostem

Firmie Xiaomi po raz pierwszy udało się zająć drugie miejsce w rankingu – udział przedsiębiorstwa w globalnej sprzedaży telefonów wyniósł 17%.

Numerem jeden pozostaje Samsung (19% udziałów w rynku), a na podium znalazł się jeszcze Apple (14%). Pierwsza piątkę zamykają Oppo i Vivo z udziałami po 10%. Wszystkie firmy zwiększyły procentowy udział w rynku w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale wzrost Xiaomi – aż o 83% – robi duże wrażenie.

„Xiaomi szybko rozwija zagraniczną działalność" – powiedział Ben Stanton, kierownik ds. badań Canalys. „Firma poprawiła wynik o ponad 300% w Ameryce Łacińskiej, o 150% w Afryce i o 50% w Europie Zachodniej" – dodał.

Głównym zadaniem Xiaomi w tym roku jest zwiększenie sprzedaży modeli z wyższej półki, takich jak Mi 11 Ultra. Jest to trudne zadanie, ponieważ Oppo i Vivo mają ten sam cel i są gotowe wydać spore kwoty na marketing.

Według raportu cała branża producentów smartfonów odnotowała wzrost o 12% od początku bieżącego roku. Odbyło się to kosztem Huawei – firma z powodu sankcji nałożonych przez USA została wyłączona z globalnej rywalizacji.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto