A A A

Xiaomi podbija Indie

6 września 2019, 15:30
Chińskie przedsiębiorstwo sprzedało w Indiach już ponad 100 milionów smartfonów.
Xiaomi podbija Indie

Przedstawiciele Xiaomi poinformowali o przekroczeniu bariery 100 milionów aparatów, powołując się na dane firmy analitycznej IDC. Osiągnięcie tego wyniku zajęło pięć lat.

Chiński producent od ośmiu kwartałów nieprzerwanie utrzymuje pozycję największego dostawcy smartfonów na subkontynencie indyjskim. Najlepiej sprzedają się tam modele należące do budżetowych serii Redmi i Redmi Note.

Liczące ponad miliard mieszkańców Indie są najszybciej rozwijającym się rynkiem komórkowym na świecie (i drugim, po Chinach, co do wielkości w skali globalnej). Lwia część telefonów jest sprzedawana w cenie niższej niż 200 dolarów. Xiaomi doskonale odnajduje się wśród niezbyt zamożnych klientów: przedstawiciele firmy utrzymują, że nigdy nie osiągają więcej niż 5 procent zysku na jednym urządzeniu.

Przez pierwsze dwa lata obecności nad Gangesem firma Xiaomi kładła nacisk na sprzedaż w Internecie. Pozwoliło to obniżyć koszty działalności i przeznaczyć część środków na budowę stacjonarnej sieci sklepów. Obecnie, jak twierdzi zarząd Xiaomi, firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia jeszcze w bieżącym roku liczby 10 tysięcy placówek stacjonarnych, w których sprzedawana będzie połowa telefonów w Indiach.

fot. Xiaomi


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto