A A A

Xiaomi pokazuje ładowanie telefonu z mocą 200 W

2 czerwca 2021, 13:20
Firma ustanowiła właśnie rekord świata w szybkim ładowaniu.
Xiaomi pokazuje ładowanie telefonu z mocą 200 W

Moc błyskawic

Koncern Xiaomi zaprezentował system szybkiego ładowania Hyper Charge, zdolny w ciągu 8 minut w pełni naładować mający 4000 mAh pojemności akumulator telefonu Mi 11 Pro (poziom 10% osiągnięto po zaledwie 44 sekundach). By było to możliwe, należało dostarczyć moc około 200 W. Firma zaprezentowała nawet nagranie dokumentujące przebieg całego procesu, w którym ustanowiła nowy rekord świata w szybkości ładowania.

Pokazano też inny system, pozwalający naładować bezprzewodowo identyczny akumulator w ciągu 15 minut. W tym przypadku zastosowano moc 120 W.

 

Morze problemów

Eksperymenty często nijak mają się jednak do rzeczywistości. Osiągnięcie Xiaomi nie oznacza, że już wkrótce pojawi się nowy standard ładowania. Akumulator wykorzystywany w czasie pokazu był bowiem odpowiednio zabezpieczony – dostarczanie tak dużej mocy powoduje znaczący wzrost temperatury.

Nim gadżet trafi w ręce użytkowników, wymagane są bardziej dokładne testy bezpieczeństwa. Przegrzewanie się akumulatora skraca też jego cykl życia, co przy konieczności codziennego ładowania współczesnych smartfonów jest sporym problemem. Tym niemniej w bardziej odległej przyszłości komercyjna wersja systemu Hyper Charge jest jak najbardziej możliwa.

fot. Xiaomi


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto