A A A

Xiaomi: słabsze wyniki w Chinach

27 listopada 2021, 12:10
Producent smartfonów odnotował mniejszy niż zakładano wzrost przychodów w trzecim kwartale.
Xiaomi: słabsze wyniki w Chinach

Nie tylko telefony

Zaostrzająca się konkurencja ze strony głównych rywali oraz spadek sprzedaży są przyczyną wzrostu przychodów, wynoszącego tylko 8,2%.

Firma Xiaomi powiększyła udziały w chińskim rynku ze względu na osłabienie pozycji koncernu Huawei. Sama jednak zaczęła tracić ostatnio nie tylko na rzecz najlepiej radzących sobie Oppo i Vivo, ale także marki Honor, której właścicielem był Huawei.

Właśnie Honor wyprzedził Xiaomi, zajmując trzecie miejsce pod względem udziałów w rynku smartfonów w Chinach od lipca do września.

Xiaomi reaguje kładąc nacisk na sprzedaż stacjonarną. W październiku firma otworzyła dziesięciotysięczny sklep w Chinach i zapowiedziała potrojenie tej liczby w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat. Poza tym inwestując 10 miliardów dolarów chce wejść na rynek pojazdów elektrycznych. Na pierwszą połowę 2024 roku koncern zapowiedział rozpoczęcie masowej produkcji e-pojazdów.

Xiaomi zarabia również na sprzedaży innego sprzętu, takiego jak wagi, odkurzacze albo smartbandy; działa także w branży oraz reklam online. Wzrost w dziale usług internetowych, który zarabia głównie na umieszczaniu reklam w aplikacjach, wyniósł 27% rok do roku.

Ogółem w trzecim kwartale firma Xiaomi zarobiła 5,18 miliarda juanów, czyli ponad 810 milionów dolarów.

fot. JJur – Pixabay


Sebastian Nanasik
Tagi: Xiaomi
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto