A A A

Xperia P oraz Xperia U - premiery Sony

27 lutego 2012, 09:04
Xperia P oraz Xperia U - premiery Sony

Największe targi telekomunikacyjne na świecie - Mobile World Congress - można uznać za rozpoczęte. Dzień przed oficjalnym otwarciem hali wystawowej, nowe smartfony pokazało Sony (już bez Ericssona).

Odbywający się w Barcelonie Mobile World Congress to najlepsze miejsce na zobaczenie najnowszych smartfonów. Nie przez przypadek stolicę Katalonii na debiut swoich telefonów wybrało Sony, które od 15 lutego jest właścicielem spółki wcześniej znanej jako Sony Ericsson.

Model Xperia P

Smartfon Xperia P, posiadający jednolitą obudowę wykonaną w pełni z aluminium, debiutuje z technologią wyświetlacza White Magic opracowaną przez Sony. W smartfonie pojawia się ona po raz pierwszy.

 

Specyfikacja Xperia P

- Wyświetlacz Reality Display z technologią Mobile BRAVIA Engine, o przekątnej 4 cali,

- Technologia wyświetlacza WhiteMagic - dająca efekt ultra-jasnego ekranu i oszczędzająca baterię,

- Procesor dual-core o taktowaniu 1 GHz, umożliwiający super szybkie działanie, oraz wbudowana pamięć flash o pojemności 16 GB,

- Aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 megapikseli z funkcją "fast capture", zapisem Full HD oraz technologią Sony umożliwiającą rejestrowanie zdjęć panoramicznych w 2D i w 3D,

- Technologia transferu danych cyfrowych drogą radiową na niewielkie odległości, tj. NFC (Near Field Communication) umożliwia korzystanie z coraz większego zestawu aplikacji i usług NFC, a także z Xperia SmartTags,

- Uruchomienie na platformie Android 2.3 (Gingerbread), aktualizacja do wyższej wersji - do platformy Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) w drugim kwartale 2012 r.

Model Xperia U

W smartfonie Xperia U element przeźroczysty rozświetla się, upodabniając się odcieniem do kolorów zdjęć oglądanych w galerii lub do koloru ilustracji graficznej albumu, do którego należą aktualnie odtwarzane utwory muzyczne. Smartfon Xperia U można dostosować do potrzeb użytkownika. Posiada wymienne nakładki oraz różne motywy tematyczne, które można wybrać zgodnie ze swoją osobowością i nastrojem.

Specyfikacja Xperia U

- Wyświetlacz Reality Display z technologią Mobile BRAVIA Engine, o przekątnej 3,5 cala,

- Procesor dual-core o taktowaniu 1 GHz, umożliwiający super szybkie działanie,

- Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli z unikalną funkcją "fast capture", zapisem HD oraz technologią Sony umożliwiającą rejestrowanie zdjęć panoramicznych w 2D i 3D,

- dźwięk w technologii xLoud oraz "3D surround sound",

- Model dostępny do wyboru w kolorach białym lub czarnym, z różowymi i żółtymi wymiennymi nakładkami na podstawę smartfona - w zestawie.

- Uruchomienie na platformie Android 2.3 (Gingerbread), aktualizacja do wyższej wersji - do platformy Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) w drugim kwartale 2012 r.


PC Format
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto