A A A

Xperia Tablet S - więcej informacji

30 sierpnia 2012, 13:09
Xperia Tablet S - więcej informacji

Na trwających w Berlinie targach IFA 2012 firma Sony zaprezentowała swoje najnowsze dzieło - Xperia Tablet S. Co znalazło się we wnętrzu tego stylowego urządzenia?

Xperia Tablet S jest smuklejszy i lżejszy od swojego poprzednika. Czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3 i system operacyjny Android 4.03 gwarantują dużą wydajność, potrzebną do swobodnego korzystania z multimediów, aplikacji i gier.

Odporna na zachlapanie wodą konstrukcja umożliwia korzystanie z urządzenia w domu i w plenerze — bez obaw o przypadkowe zamoczenie urządzenia. Dzięki zastosowaniu firmowych technologii przetwarzania sygnału, tryb ClearAudio+ pozwala na uzyskanie wysokiej jakości dźwięku, zoptymalizowanej pod kątem słuchanej muzyki.

Xperia Tablet S może także posłużyć do sterowania całym posiadanym zestawem rozrywkowym bez ruszania się z kanapy. Uniwersalny pilot na podczerwień ma obecnie nową funkcję makropoleceń, która pozwala na zaprogramowanie i późniejsze szybkie wybranie żądanej sekwencji poleceń, takiej jak włączenie telewizora, dekodera kablowego i zestawu rozrywkowego, wybór właściwych wejść, nastawienie głośności itp. Urządzenie pozwala na zaprogramowanie i nazwanie sześciu takich makropoleceń, wykonywanych później jednym naciśnięciem przycisku.

Użytkownicy tabletu mogą pobrać specjalną aplikację „Socialife”, ułatwiającą zarządzanie serwisami społecznościowymi i informacyjnymi. Dzięki niej przeglądanie i porządkowanie treści z serwisów społecznościowych i kanałów informacyjnych jest możliwe przy użyciu jednego interfejsu użytkownika. Ciekawsze artykuły, na których przeczytanie brakuje czasu, można zaznaczyć i odłożyć na później. Socialife bierze również pod uwagę treści czytane przez znajomych i proponuje popularne tematy oraz treści, które mogą zainteresować użytkownika.

Xperia Tablet S radzi sobie z równoczesną realizacją wielu zadań. Tzw. „małe aplikacje” Sony tworzą dodatkowe możliwości, na przykład zmieniania kanałów czy regulacji głośności w czasie przeglądania w Internecie programu telewizyjnego. Do „małych aplikacji” można także dodawać swoje widżety, zmieniając w ten sposób tablet w wielozadaniowe narzędzie do osobistego użytku.

Z Xperia Tablet S z powodzeniem może jednak korzystać więcej osób. Tryb „Gość” umożliwia nawet tworzenie osobnych profili dla członków rodziny i gości. Dla każdego domownika można indywidualnie zdefiniować wygląd tapety, ikony i dostęp do aplikacji.

Aplikacja „WALKMAN” automatycznie tworzy listę utworów oznaczonych jako lubiane przez znajomych z Facebooka i uzupełnia ją odpowiednimi dyskografiami. Niezależnie od rodzaju słuchanego nagrania, tryb ClearAudio+ zapewni miły dla ucha dźwięk. Aplikacja „Album” służy do wyświetlania, porządkowania i prezentowania zdjęć i filmów. Umożliwia również zebranie w jednym miejscu zdjęć użytkownika zamieszczonych w serwisach społecznościowych, ułatwiając tym samym ich komentowanie. Wszystkie trzy aplikacje pozwalają ponadto z łatwością przesyłać zdjęcia, filmy i inne materiały do każdego telewizora z technologią DLNA.

Nowy Xperia Tablet S trafi do sprzedaży w październiku 2012r.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto