A A A

Yahoo i Microsoft - jest umowa

30 lipca 2009, 10:46
Po ponad półtorarocznym oczekiwaniu pełnym plotek, zapowiedzi i niedomówień doszło do porozumienia między dwoma gigantami branży IT. Jednak początkowo prognozowane przejęcie Yahoo przez Microsoft nie doszło do skutku - zawarto jedynie umowę o współpracy.
Yahoo i Microsoft - jest umowa

Porozumienia obejmuje okres najbliższych 10 lat. W ramach jego głównych założeń Microsoft będzie mógł wykorzystać technologię wyszukiwania Yahoo w zamian oferując algorytmy Binga. Yahoo zajmie się sprzedażą powierzchni reklamowych na witrynach obydwu koncernów.

Powstaje pytanie, czy wyszukiwarka Yahoo wsparta technologią Bing'a będzie w stanie podjąć walkę z Google? Choć nikt, z obydwu koncernów, nie powie tego głośno, porozumienie jest wymierzone właśnie w lidera rynku wyszukiwarek.

Microsoft i Yahoo czekają teraz postępowania antykonkurencyjne w USA i Unii Europejskiej, które wyjaśnią czy porozumienie nie godzi w rynek i wolną konkurencję. Opróżnienia tym wywołane sprawią, że wszystkie postanowienia umowy zaczną obowiązywać w ciągu 2 lat.

Źródło: BBC


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto