A A A

YouTube Music włącza funkcję pre-save

29 maja 2020, 08:45
Możliwość przedpremierowego „zarezerwowania" muzyki wprowadziły też Spotify i Apple Music.
YouTube Music włącza funkcję pre-save

„Zapisz się" na premierę.

Pre-save to opcja przedsprzedaży albumów z muzyką. Fani z niej korzystający mogą zapisywać album wybranego artysty jeszcze przed jego premierą. Gdy do niej dojdzie, od razu są powiadamiani o tym fakcie i jako jedni z pierwszych mogą zapoznać się z nowym materiałem.

Z takiej funkcji korzysta coraz więcej artystów, w Polsce m.in. Roksana Węgiel, Viki Gabor i Sarius.

 

Google podąża za konkurencją

Dodanie tej funkcji do YouTube’a na pewno czyni platformę bardziej konkurencyjną. Wcześniej bowiem nie można było zapisywać w bibliotekach albumów przed oficjalną premierą. Teraz się to zmieniło, jednak z pewnymi zastrzeżeniami.

Oczywiste jest, że użytkownicy nie będą w stanie odtworzyć albumu przed jego premierą. Jeśli jednak zawiera on piosenki, które były opublikowane jako single lub są fragmentami wydanej wcześniej tzw. EP-ki, fani będą mogli je odtworzyć i zapisać.

 

YouTube Music stawia na rozwój

To niejedyna nowość w YouTube Music. Ostatnio przeprojektowano ekran odtwarzania, uruchomiono nową kartę „Eksploruj", a w obliczu zapowiedzi wyłączenia Google Play umożliwiono użytkownikom przeniesienie biblioteki utworów z tej usługi do nowszej, czyli YouTube Music.

fot. StockSnap – Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto