A A A

YouTube Music wyprze ze smartfonów aplikację Google Play Music

2 października 2019, 09:00
Użytkownicy smartfonów z Androidem w wersji 9 i 10 znajdą na swoich urządzeniach preinstalowaną apkę muzyczną YouTube’a.
YouTube Music wyprze ze smartfonów aplikację Google Play Music

Posiadacze urządzeń z Androidem staną przed koniecznością zamiany aplikacji Google Play Music na YouTube Music jako domyślnego programu do odtwarzania muzyki. Na oficjalnym blogu YouTube’a pojawiła się informacja o nadchodzących zmianach. Aplikacja muzyczna YouTube’a będzie teraz preinstalowana na nowych urządzeniach z Androidem 9 i 10. Google zapewnia jednak, że apka Google Play Music będzie nadal dostępna dla posiadaczy smartfonów z tymi wersjami systemu, jednak konieczne będzie jej samodzielne pobranie ze Sklepu Play.

Po ogłoszeniu wspomnianych zmian w sieci pojawiły się pierwsze głosy niezadowolenia. Internauci są niechętni apce YouTube’a chociażby z tego względu, że YouTube Music nie ma takich udogodnień, jakie dawał Google Play Music - na przykład streamowania muzyki użytkownika prosto z chmury. Ponadto aplikacja YouTube'a wymaga dodatkowych opłat w celu pozbycia się reklam emitowanych między utworami oraz słuchania muzyki w tle.

Można się spodziewać, że gros osób zignoruje nadchodzące zmiany i wciąż będzie korzystać z samodzielnie pobranych ze Sklepu Play apek, takich jak Tidal czy Spotify. Prawdopodobnie YouTube Music rozpocznie prace nad usprawnieniem działania swojej aplikacji. Pierwszym krokiem jest wprowadzona już możliwość odtwarzania w apce muzyki wgranej zarówno na smartfony, jak i tablety.

fot. mohamed Hassan - Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto