A A A

YouTube Music z funkcją wyświetlania tekstów

26 marca 2020, 08:05
Żeby pośpiewać podczas korzystania z muzycznej usługi YouTube, nie trzeba już będzie szukać słów piosenki w przeglądarce.
YouTube Music z funkcją wyświetlania tekstów

Kilka tygodni temu YouTube rozpoczął eksperyment z nową funkcją, która pozwala wyświetlać użytkownikowi teksty odtwarzanych piosenek w aplikacji na smartfony. Firma zakończyła fazę testów i zdecydowała się udostępnić tę nowinkę wszystkim korzystającym z aplikacji YouTube Music na iOS-ie i Androidzie.

Dzięki temu będzie można wyświetlić sobie słowa piosenki bez otwierania dodatkowych aplikacji. Nowa funkcja nie wymaga przy tym płatnej subskrypcji – mogą z niej korzystać również osoby bez konta premium.

Teksty są dostępne bezpośrednio pod odtwarzanym wideo. Aby je wyświetlić, wystarczy skorzystać z dodanego w aktualizacji przycisku. Obecnie opcja ta działa tylko z utworami, których twórcy sami dodali tekst przy publikacji. W przyszłości możemy się spodziewać wykorzystania jej przez kolejnych artystów.

fot. YouTube


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto