A A A

YouTube i Mapy - Google szykuje istotne zmiany

11 lutego 2019, 06:30
Google planuje wprowadzić istotne modyfikacje w swoich dwóch, popularnych usługach - platformie YouTube i Mapach Google.
YouTube i Mapy - Google szykuje istotne zmiany

Pierwsza aktualizacja pojawi się niebawem i dotyczy YouTube'a. Nowa apka YT umożliwi pobieranie filmów w jakości Full HD.

YouTube pozwoli także na wyświetlanie powiadomień podczas uploadowania materiałów wideo. W kodzie źródłowym aplikacji znaleziono również nieco tajemniczy zapis oznaczony jako "Technodrome" - obecnie nie wiadomo czym może być wspomniana funkcja.

Druga aktualizacja jest o wiele bardziej "przyszłościowa" i dotyczy Map Google. Za sprawą AR oraz tylnego aparatu w smartfonie, aplikacja Map Google będzie w stanie pokazać w czasie rzeczywistym, gdzie znajduje się użytkownik oraz wskazać mu właściwą drogę za pomocą strzałki.

Funkcja jest obecnie testowana przez Lokalnych Przewodników i na przestrzeni najbliższych miesięcy powinna trafić do stabilnej wersji programu do kilku miesięcy.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Indie zakazały aplikacji TikTok
21 kwietnia 2019
Indyjski rząd nakazał Apple oraz Google zbanować aplikację TikTok w swoich sklepach z aplikacjami. Powód? Wykorzystywanie jej przez dzieci i...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto