A A A

YouTube idzie w ślady Netfliksa

20 marca 2020, 14:25
Kilka godzin temu pisaliśmy, że Netflix obniża jakoś odtwarzania wideo. Teraz dołącza YouTube.
YouTube idzie w ślady Netfliksa

Za sprawą działań unijnego komisarza odpowiedzialnego za rynek wewnętrzny Thierry'ego Bretona Netflix obniżył jakoś transmisji na 30 dni. Komisarz zachęcony sukcesem postanowił iść za ciosem i skontaktował się również z szefową serwisu YouTube – Susan Wojcicki.

Efektem tych rozmów jest ograniczenie jakości wyświetlanych nagrań wideo dla Europejczyków również w największym na świecie portalu streamingującym. Komisarz ogłosił swój sukces na Twitterze. YouTube, który ma spory wpływ na obciążenie łączy internetowych w całej Europie, przez 30 dni będzie – tak samo jak Netflix – serwował transmisję w gorszej jakości. Filmy uruchamiane w serwisie będą odtwarzane automatycznie z jakością SD, czyli 480p.

Thierry Breton motywuje swoje działania zgłoszeniami, jakie miał otrzymywać od Vodafone i Deutsche Telecom. Podobno firmy te jednoznacznie stwierdzały duże przeciążenie sieci w ciągu dnia, co miało wpłynąć na wzrost ryzyka awarii. Zmniejszenie jakości transmisji za pośrednictwem YouTube'a powinno zmniejszyć ruch w sieciach europejskich o ok. 25%.

fot. Markus Spiske – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto