A A A

YouTube narzędziem spamerów

10 października 2007, 11:46
YouTube narzędziem spamerów

YouTube, serwis do wymiany plików wideo, stał się celem ataku spamerów. Oszuści wykorzystują usługę "zaproś przyjaciół", oferowaną przez witrynę, do przemycania na skrzynkę odbiorcy niechcianych e-maili reklamowych.
Reklama umieszczana jest w części e-maila przeznaczonej na komentarz. Jak dotąd, tą drogą reklamowane są serwisy randkowe oraz akcesoria dla graczy. Według badań firmy Sophos, aplikacje blokujące spam oraz filtry pocztowe ignorują przesyłki, ponieważ pochodzą one z YouTube, zaś w adresie źródła widnieje service@youtube.com.

– Zwykle spamerzy starają się zdobyć informacje o komputerach przypadkowych osób, aby wysłać im niechciane wiadomości. Jednakże w tym wypadku mają ułatwione zadanie – mogą wykorzystać zewnętrzną stronę internetową, aby dotrzeć do pożądanych odbiorców – mówi Graham Cluley, konsultant firmy Sophos. YouTube od dawna cierpi na zalew spamu. W tym celu wykorzystywane są programy generujące setki kont, aby w polu "komentarze i odpowiedzi" umieszczać teksty oraz linki reklamowe.

Źródło: Wirtualne Media


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto