A A A

YouTube nie będzie płacić

19 listopada 2020, 11:30
Część autorów klipów zamieszczonych na platformie streamingowej nie otrzyma pieniędzy za wyświetlone reklamy.
YouTube nie będzie płacić

Bo jesteś za mały

Google modyfikuje regulamin obowiązujący na platformie YouTube. Niektórzy twórcy filmów zobaczą reklamy we własnych materiałach, ale nie otrzymają z tego tytułu ani grosza.

 

Tylko dla partnerów

W zmienionym regulaminie pojawiła się sekcja „Prawo do zapłaty" („Right to Monetize"). Czytamy w niej m.in.:

(...) Dodaliśmy nową sekcję, aby Cię poinformować, że od dziś zaczniemy wprowadzać reklamy w ograniczonej liczbie filmów z kanałów spoza programu partnerskiego YouTube'a. Oznacza to, że (...) możesz zobaczyć reklamy w niektórych swoich filmach. Ponieważ obecnie nie należysz do programu partnerskiego, nie otrzymasz udziału w przychodach z tych reklam, chociaż nadal będziesz mieć możliwość ubiegania się o uczestnictwo w programie partnerskim, tak jak zwykle po spełnieniu wymagań kwalifikacyjnych (...).

Poprawki dotyczą głównie osób prowadzących kanały o niewielkiej liczbie subskrybentów. Z dyskusji, która wywiązała  się po zmianie regulaminu wynika, że posunięcie Google'a nie wzbudza entuzjazmu.

Aby zostać członkiem programu partnerskiego YouTube'a, należy zgromadzić ponad 1000 obserwatorów i pochwalić się ponad czteroma tysiącami godzin wyświetleń materiałów w ciągu 12 miesięcy.

W 2019 roku przychody z reklam na platformie streamingwej Google'a wyniosły ponad 15 miliardów dolarów i stanowiły ok. 10% całkowitych wpływów osiągniętych przez wyszukiwarkowego potentata.

Fot Gerd Altmann – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Startuje Amazon.pl
27 stycznia 2021
Potentat w branży handlu elektronicznego uruchamia polską wersję serwisu.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto