A A A

YouTube przestał klasyfikować 720p jako HD

18 maja 2020, 17:30
Przez lata HD oznaczało rozdzielczość nie mniejszą niż 720 linii poziomych. Teraz się to zmieniło.
YouTube przestał klasyfikować 720p jako HD

HD dopiero od 1080p

Przekonamy się o tym, wchodząc na portal YouTube z dowolnej przeglądarki i dowolnego urządzenia. Gdy będziemy chcieli ręcznie wybrać rozdzielczość odtwarzania, zobaczymy, że opcja 720p nie jest już oznaczona jako High Definition. Teraz oznaczenie to przypisane jest w serwisie min. do rozdzielczości 1080p.

 

Więcej pikseli – lepsza jakość?

Ruch YouTuba jest interesujący, a jednocześnie dość dziwny. Z jednej strony już od jakiegoś czasu standardem w HD jest rozdzielczość 1440p oraz 2160p. Z drugiej jednak strony obraz w rozdzielczości 720p w technologii 4K UHD może być także doskonałej jakości. Więcej pikseli nie zawsze musi oznaczać lepszej jakości obraz.

 

720p nie zniknie

720p nie jest już wprawdzie klasyfikowane jako HD, ale nie oznacza to, że rozdzielczość ta będzie stopniowo wycofywana. Pozostanie, tylko nie będzie już określana jako „wysoka".

Na razie nie wiadomo, czym kierował się YouTube, wprowadzając taką zmianę. Tym bardziej że w portalu znajdziemy jeszcze mnóstwo filmów w rozdzielczości 720p.

fot. Ania Karwan – Youtube

 


Dominika Gorgosz
Tagi: YouTube
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto