A A A

YouTube również zawiesza konto Donalda Trumpa

13 stycznia 2021, 14:10
Prezydent USA dostał czasową blokadę w serwisie YouTube.
YouTube również zawiesza konto Donalda Trumpa

Tydzień odpoczynku

YouTube dołączył do listy serwisów blokujących konto Donalda Trumpa. Ustępujący wkrótce prezydent USA został wykluczony z grona użytkowników na tydzień za podżeganie do przemocy. Tego typu treści miał zawierać dodany przez niego filmik.

 

Kolejne wykluczenie

Nie jest jednak jasne, co dokładnie zawierał klip, bo został on bardzo szybko usunięty, a serwis nie sprecyzował, o jaki materiał chodziło. Możliwe jednak, że nagranie dotyczyło wyborów – nowy regulamin serwisu z 7 stycznia zapowiada zawieszanie kanałów, które podważają ich wyniki. Wcześniej YouTube zablokował też materiał dotyczący szturmu na Kapitol.

Tym samym Donald Trump został wykluczony z ostatniej dużej platformy do przekazywania opinii. Blokada nie jest jeszcze ostateczna, bo YouTube usuwa całkowicie konto dopiero przy trzecim ostrzeżeniu. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że jego przyznanie jest tylko kwestią czasu.

fot. YouTube


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościCzterosilnikowy Cybertruck Tesli
7 grudnia 2021
Elon Musk poinformował na Twitterze, że Cybertruck pojawi się w wersji z czterema silnikami napędzającymi niezależnie każde z kół.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto