A A A

YouTube rywalizuje z TikTokiem

15 września 2020, 10:50
W ciągu najbliższych dni ruszy usługa Shorts, będąca przygotowanym przez serwis YouTube konkurentem aplikacji TikTok.
YouTube rywalizuje z TikTokiem

Nakręć i pokaż

Niepewność co do losów TikToka w USA sprawia, że kolejny usługodawca spróbuje uruchomić własny odpowiednik aplikacji do dzielenia się samodzielnie nakręconymi krótkimi klipami wideo. W oficjalnym blogu YouTube'a pojawiła się zapowiedź narzędzia Shorts, pozwalającego tworzyć filmy o maksymalnej długości 15 sekund.

 

Na początek Azja

Testy nowej usługi rozpoczną się w czasie najbliższych dni w Indiach – czyli w kraju, w którym TikTok jest już od pewnego czasu zakazany. Na Shorts złożą się narzędzia dzięki którym będzie można łączyć w całość nakręcone fragmenty klipów, dodawać do nich ścieżki dźwiękowe korzystając z zasobów YouTube'a, kontrolować prędkość odtwarzanych filmów i wyświetlać licznik czasu. Jest to zestaw znany z oryginalnej aplikacji firmy ByteDance oraz z jednego z jej klonów – programu Reels opracowanego przez zespół Instagrama.

Gotowe materiały będą wyświetlane w znanym „tiktokowym" układzie prostokąta, którego poziome krawędzie są krótdsze od pionowych. Nowe funkcje zostaną wyraźnie oznaczone w aplikaci YouTube dla Androida, a później także dla iOS-a.

Shorts mają pojawić się także w innych krajach, ale na razie przedstawiciele YouTube'a nie podają ani tego, o które państwa chodzi, ani nie mówią o harmonogramie uruchamiania usługi

fot. YouTube


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto