A A A

YouTube rywalizuje z TikTokiem

15 września 2020, 10:50
W ciągu najbliższych dni ruszy usługa Shorts, będąca przygotowanym przez serwis YouTube konkurentem aplikacji TikTok.
YouTube rywalizuje z TikTokiem

Nakręć i pokaż

Niepewność co do losów TikToka w USA sprawia, że kolejny usługodawca spróbuje uruchomić własny odpowiednik aplikacji do dzielenia się samodzielnie nakręconymi krótkimi klipami wideo. W oficjalnym blogu YouTube'a pojawiła się zapowiedź narzędzia Shorts, pozwalającego tworzyć filmy o maksymalnej długości 15 sekund.

 

Na początek Azja

Testy nowej usługi rozpoczną się w czasie najbliższych dni w Indiach – czyli w kraju, w którym TikTok jest już od pewnego czasu zakazany. Na Shorts złożą się narzędzia dzięki którym będzie można łączyć w całość nakręcone fragmenty klipów, dodawać do nich ścieżki dźwiękowe korzystając z zasobów YouTube'a, kontrolować prędkość odtwarzanych filmów i wyświetlać licznik czasu. Jest to zestaw znany z oryginalnej aplikacji firmy ByteDance oraz z jednego z jej klonów – programu Reels opracowanego przez zespół Instagrama.

Gotowe materiały będą wyświetlane w znanym „tiktokowym" układzie prostokąta, którego poziome krawędzie są krótdsze od pionowych. Nowe funkcje zostaną wyraźnie oznaczone w aplikaci YouTube dla Androida, a później także dla iOS-a.

Shorts mają pojawić się także w innych krajach, ale na razie przedstawiciele YouTube'a nie podają ani tego, o które państwa chodzi, ani nie mówią o harmonogramie uruchamiania usługi

fot. YouTube


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto