A A A

YouTube stworzy film dokumentalny - dzięki użytkownikom

8 lipca 2010, 09:21
YouTube stworzy film dokumentalny - dzięki użytkownikom

YouTube wraz z reżyserem – Kevinem Macdonaldem, wpadło na pomysł stworzenia pełnometrażowego filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu w różnych częściach świata.

Autorem zdjęć do produkcji może być każdy. Wystarczy nakręcić film 24 lipca i opublikować go na specjalnym kanale w serwisie YouTube. Użytkownicy na publikację mają czas do 31 lipca. Reżyser dokona wyboru najciekawszych z nich i zmontuje z zebranego materiału pełnoprawny film, przeznaczony głównie dla przyszłych pokoleń – by mogły zobaczyć jak wyglądało życie na ziemi w naszych czasach.

„Life in a Day”, bo taki tytuł ma mieć produkcja, będzie miała swoją premierę na Sundance Film Festival w 2011 roku. Autorzy wykorzystanych nagrań nie otrzymają honorariów, ale zostaną uwzględnieni w napisach końcowych. Dodatkowo, 20 wylosowanych osób otrzyma zaproszenia na premierowy pokaz filmu.

Producentem „Life in a Day” ma być Ridley Scott – autor takich hitów, jak „Gladiator”.

Trailer filmu można zobaczyć już teraz:


PC Format
Tagi: internet, film
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto