A A A

YouTube usunie materiały kojarzące 5G z koronawirusem

7 kwietnia 2020, 08:40
Serwis zamierza walczyć z absurdalnymi teoriami spiskowymi.
YouTube usunie materiały kojarzące 5G z koronawirusem

Wielka Brytania musi w ostatnim czasie radzić sobie nie tylko z pandemią Covid-19, ale też z... podpalaczami.

Celem bliżej niezidentyfikowanej grupy podpalaczy stały się w ostatnim czasie nadajniki sieci 5G. To efekt rozlewających się po sieci teorii spiskowych, które obwiniają nową infrastrukturę za rozsiewanie koronawirusa. Problem w tym, że wierzy w nie coraz większa grupa ludzi.

Koronawirus łączony jest przez fanów teorii spiskowych z siecią 5G

 

Szkodliwe teorie

 

Grupa podpalaczy, którzy uwierzyli w teorie zaprezentowane np. w filmikach na serwisie YouTube, uznała, że epidemię można powstrzymać poprzez... niszczenie nadajników sieci 5G. W efekcie w Wielkiej Brytanii doszło do pożarów, których celem było zniszczenie nadajników.

Aby zmniejszyć skutki wynikające z rozprzestrzeniania się takich teorii, serwis YouTube postanowił blokować popularyzujące je materiały.

 

Spiski tak, koronawirus nie

 

Portal uznał, że poprzednie działanie polegające na gorszym pozycjonowaniu nie było wystarczające i od teraz materiały łączące oba tematy będą usuwane. Co ciekawe, Google dalej zamierza dopuszczać filmiki zawierające teorie spiskowe dotyczące sieci 5G. Warunkiem jest jednak to, by nie były powiązane z koronawirusem.

To niejedyne filmiki związane z Covid-19, które będą usuwane z sieci. Portal chce zablokować również promocję niepotwierdzonych medycznie metod zapobiegania zarażeniu wirusem. Wydaje się, że to bardzo dobra decyzja portalu. Już sama pandemia przysparza organom państwowym wiele problemów, a każdy kolejny tylko pogarsza sytuację.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
goblin
goblin
7 kwietnia 2020, 21:53
Witam. Choć uważam że wiązanie wirusa i sieci komórkowych to bzdura to jednak mam pewne wątpliwości: 1. Odwieczna zasada wykrywania tajemnic: jeżeli usuwają jakieś treści to znaczy że się ich boją. Jeżeli się boją to znaczy że mają coś do ukrycia. Tylko co? 2. Sieci 5g to o ile się nie mylę umożliwią większą szybkość przesyłania danych (czytaj:  większą ilość danych przesłanych w krótszym czasie). Czy to nie spowoduje że zwiększy się szpiegowanie użytkowników? Może wkrótce smartfon będzie wstanie non stop przesyłać w hd widea z telefonów wszystkich obywateli. A gdy ktoś kąpie się i słucha na smartku muzy? Brzmi jak akcja społeczna: Darmowe porno w godzinach pracy dla każdego znudzonego tajniaka 3. Stąd o krok do powstania państwa policyjnego... 4. Jaki może być wpływ tych sieci na człowieka czy na środowisko? Na pewno nie żaden, skoro jest naukowo udowodnione że nawet zwykłe ekologiczne wiatraki regenerują jakieś fale które szkodzą okolicznym mieszkańcom i dlatego nie można ich stawiać w pobliżu domów ludzkich. Za to w telewizji było kiedyś o tajemniczej chorobie pszczół którą mogą powodować sieci komórkowe. Więc chyba naturalne że "mocniejsze" sieci muszą być bardziej szkodliwe.  A Albert Einstain powiedział kiedy z powierzchni ziemi znikną pszczoły, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia Może więc barany zamiast podpalać te wieże powinni owinąć je płachtą z napisem Ratujmy pszczoły . To przynajmniej zwróciło by uwagę na prawdziwe zagrożenie, równie niebezpieczne jak wirusy. Przyjemnego wietrzenia foteli. Pozdrawiam.
koneton
koneton
7 kwietnia 2020, 20:47
Jakakolwiek forma cenzury jest zła. Nie wiem jak można uważać, że to jest dobre. Nie chcę by jakaś wielka korporacja decydowała za mnie, co jest prawdą, a co nie.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto