A A A

YouTwitch - YouTube przejmuje Twitch.tv?

19 maja 2014, 10:20
Twitch.tv może trafić w ręce serwisu YouTube. Google chce zapłacić za tę popularną platformę streamingową za 1 mld dolarów - do takich informacji dotarł „The Wall Street Journal”.
YouTwitch - YouTube przejmuje Twitch.tv?

Twitch.tv zadebiutował ww czerwcu 2011 roku, wtedy jako integralny element platformy Justin.tv. Twitch.tv umożliwia streamowanie (przekazywanie na żywo sygnału wideo oraz audio) rozgrywki z gier wideo, wraz z komentarzem. Miesięcznie odwiedza go ponad 45 mln internautów. Platforma staje się coraz bardziej popularna.

YouTube próbował stworzyć alternatywę dla Twitch.tv w swoim serwisie, ale nie zyskała ona popularności.

Rozmowy o akwizycji dopiero się rozpoczęły. Zainteresowanych na pierwszym etapie rozmów było więcej - w tym Microsoft. Jeśli Google (właściciel YouTube) i właściciele Twitch.tv dojdą do porozumienia - cała operacja będzie musiała zostać zatwierdzona przez amerykańskie instytucje regulujące tego typu transakcje.

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
19 maja 2014, 10:52
[quote]Google chce zapłacić za tę popularną platformę streamingową za 1 mld dolarów...[/quote] Chyba za dużo tych za.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto