A A A

YubiKey 5Ci – pierwszy klucz zabezpieczeń do smartfonów

21 sierpnia 2019, 11:50
Opracowano klucz zabezpieczający Yubico z myślą o smartfonach.
YubiKey 5Ci – pierwszy klucz zabezpieczeń do smartfonów

Yubico zaprezentowała YubiKey 5Ci. Jest to pierwsze na świecie zabezpieczenie tego typu wyposażone w złącza USB-C oraz Lightning, może więc posłużyć do ochrony urządzeń działających pod kontrolą iOS-a macOS-a, Windowsa i Androida. Ustalona przez producenta cena to 70 dolarów.

W chwili debiutu kluczem można zabezpieczyć następujące aplikacje mobilne do przechowywania haseł: 1Password, Bitwarden, deshlane, Idaptive, LastPass oraz Okta iOS. Brave jako jedna przeglądarka pozwala też na zabezpieczenie dodatkowych usług. Zgodne z YubiKey 5Ci są na tę chwilę serwisy: Twitter, Bitbucket, GitHub i Login.gov. Ponadto spółka Yubico nawiązała współpracę z Dropboksem, Keeper Security, SecMarkerem i kilkoma innymi – to najprawdopodobniej kolejne firmy, które wprowadzą autoryzację za pomocą YubiKey 5Ci.

Klucz jest zgodny z obowiązującym obecnie standardem FIDO2, ale obsługuje też protokoły WebAuthn, OTP, PIV i OpenPGP. Yubico udostępniło też zestaw narzędzi i poradników dla developerów.

fot. Yubico


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto