A A A

YubiKey 5Ci – pierwszy klucz zabezpieczeń do smartfonów

21 sierpnia 2019, 11:50
Opracowano klucz zabezpieczający Yubico z myślą o smartfonach.
YubiKey 5Ci – pierwszy klucz zabezpieczeń do smartfonów

Yubico zaprezentowała YubiKey 5Ci. Jest to pierwsze na świecie zabezpieczenie tego typu wyposażone w złącza USB-C oraz Lightning, może więc posłużyć do ochrony urządzeń działających pod kontrolą iOS-a macOS-a, Windowsa i Androida. Ustalona przez producenta cena to 70 dolarów.

W chwili debiutu kluczem można zabezpieczyć następujące aplikacje mobilne do przechowywania haseł: 1Password, Bitwarden, deshlane, Idaptive, LastPass oraz Okta iOS. Brave jako jedna przeglądarka pozwala też na zabezpieczenie dodatkowych usług. Zgodne z YubiKey 5Ci są na tę chwilę serwisy: Twitter, Bitbucket, GitHub i Login.gov. Ponadto spółka Yubico nawiązała współpracę z Dropboksem, Keeper Security, SecMarkerem i kilkoma innymi – to najprawdopodobniej kolejne firmy, które wprowadzą autoryzację za pomocą YubiKey 5Ci.

Klucz jest zgodny z obowiązującym obecnie standardem FIDO2, ale obsługuje też protokoły WebAuthn, OTP, PIV i OpenPGP. Yubico udostępniło też zestaw narzędzi i poradników dla developerów.

fot. Yubico


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto