A A A

YunOS rośnie w siłę

4 sierpnia 2016, 12:00
Poznajcie YunOS – system, który niespodziewanie wyrósł na trzecią największą platformę mobilną na świecie.
YunOS rośnie w siłę

YunOS to system stworzony w 2011 roku przez korporację Alibaba. Początkowo jego rozwój był skutecznie blokowany przez Google, które twierdziło, że jest kopią produktu amerykańskiego giganta. Środowisko bazuje na Linuksie, tak samo jak Android - dlatego też jest jego bezpośrednią konkurencją. Interfejs wygląda jak jedna z nakładek graficznych na system Google któregoś z chińskich producentów, ale nie o sam wygląd tutaj chodzi. Yun OS, nazywany też Aliyun OS, w założeniu ma opierać się głównie na danych w chmurze i aplikacjach online, a oprócz tego cechuje się też pełną kompatybilnością z aplikacjami ze Sklepu Play.

Jak widać, taka wizja mobilnego systemu bardzo spodobała się Chińczykom, którzy z roku na rok coraz bardziej przekonują się do rodzimego rozwiązania. Doskonale pokazują to wyniki sprzedaży, według których w 2015 roku zanotowano wzrost sprzedaży urządzeń z YunOS aż o 700 procent. Co najciekawsze, według danych z tego roku, do maja na świecie było już 70 milionów aktywnych smartfonów z tym systemem.

Gwałtowny wzrost popularności YunOS to z pewnością w dużej mierze zasługa współpracy z marką Meizu, która postawiła na ten system między innymi w nowym modelu M3. Według szacunków Alibaby, do końca 2016 roku liczba aktywnych użytkowników ma wzrosnąć do 100 milionów. Czy to oznacza początek końca Androida i iOS-a?


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAutoMapa wprowadza CB Radio
25 kwietnia 2019
Producenci AutoMapy opublikowali najnowszą wersję najpopularniejszej polskiej nawigacji wyposażoną po raz pierwszy w mobilne CB Radio. AutoCB...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto