A A A

Z USB wydrukujesz, podładujesz i prześlesz

21 sierpnia 2012, 08:57
Z USB wydrukujesz, podładujesz i prześlesz

Hama Polska przygotowała dwa urządzenia ułatwiające podłączenie do komputera większej ilości sprzętów – Hub 4:1 i adapter Bluetooth Nano Stick.

Standard USB wszechobecny w komputerach znajdziemy także w telefonach komórkowych, aparatach cyfrowych, kamerach HD, pamięciach przenośnych, a nawet w zabawkach. Jego sukces polega na prostocie obsługi - urządzenia podłączane w ten sposób są od razu wykrywane i rozpoznawane przez system, a instalacja sterowników i ich konfiguracja odbywa się zazwyczaj automatycznie.

- Coraz częściej w laptopie brakuje nam już portów USB, bo te fabryczne zajęły myszka, skaner, drukarka – mówi Maciej Kramer kierownik marketingu Hama Polska.

Hama Polska posiada w swojej ofercie Hub 1:4 USB 2.0, umożliwiający podłączenie do 4 urządzeń, do jednego portu USB w komputerze. Hub działa nieco jak listwa zasilająca, wyposażona w oddzielny włącznik/wyłącznik ułatwiający oszczędzanie energii. Pozwala on na przesyłanie danych z prędkością do 480 Mbit/s i sprawdzi się w komputerach zarówno z systemem Windows 2000/XP/Vista/7/8, jak i tych z Mac OS 10.x.

Rozwiązaniem o podobnym przeznaczeniu co Hub 1:4 jest adapter Bluetooth 2.1 Nano Stick - pozwoli on bezprzewodowo łączyć się z komputerem telefonom, smartfonom i drukarkom (z mniejszą prędkością, bo tylko 3 Mbit/s). Jeśli użyjemy dwóch takich samych adapterów będziemy mogli połączyć bezpośrednio ze sobą 2 komputery, nawet oddalone od siebie o ok. 10 metrów. Nano Stick to miniaturowy sprzęt USB (wymiary 23x12x2 mm), które działa najlepiej z systemami Windows 2000/XP/Vista/7.

Hub 1:4 USB 2.0 z funkcją wł./wył., cena 49,90 zł

Adapter Bluetooth 2.1 Nano Stick Class 2, cena 39,90 zł


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto