A A A

Z firmy testującej DNA wyciekły dane ponad 2 mln osób

1 grudnia 2021, 09:00
Przestępcy zdobyli m.in. numery rachunków bankowych i kart kredytowych.
Z firmy testującej DNA wyciekły dane ponad 2 mln osób

Bez wyników testów

DNA Diagnostic Center (DDC) to przedsiębiorstwo z Ohio (USA), które zajmuje się badaniem DNA. Jej przedstawiciele poinformowali, że między 24 maja a 28 lipca 2021 roku z firmowych systemów wykradziono dane 2 102 436 osób. DCC zakończyła dochodzenie w tej sprawie 29 października.

Przestępcy zdobyli następujące informacje:

• imię i nazwisko;
• numer karty kredytowej + CVV;
• numer karty debetowej + CVV;
• numer rachunku bankowego;
• hasło do konta platformy.

DDC twierdzi, że baza danych, do której uzyskali dostęp hakerzy to kopia bazy z lat 2004-2012, która nie miała połączenia z aktywnymi systemami.

Firma w celu odzyskania wykradzionych plików i upewnienia się, że przestępcy nie będą ich rozpowszechniać, współpracuje ze specjalistami w zakresie cyberbezpieczeństwa. Nic na razie nie wiadomo o tym, aby ktoś wykorzystał wykradzione informacje do popełnienia jakichkolwiek przestępstw.

DDC informuje, że dane z testów genetycznych nie znajdowały się w bazie wykradzionej przez hakerów. Tego typu informacje są przechowywane w odrębnym systemie.

fot. PublicDomainPictures – Pixabay


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto