A A A

Z repozytorium Microsoftu na GitHubie skradziono 500 GB danych

8 maja 2020, 13:40
Nie do końca jednak wiadomo, czy do włamania faktycznie doszło i jakie szkody ono spowodowało.
Z repozytorium Microsoftu na GitHubie skradziono 500 GB danych

Haker twierdzi, że włamał do danych Microsoftu na GitHubie.

Anonimowy cyberprzestępca pochwalił się w internecie uzyskaniem dostępu do prywatnego repozytorium Microsoftu w serwisie. Włamywacz miał wejść w posiadanie 500 GB danych. Firma nie wypowiedziała się jednak publicznie na ten temat.

 

Tajne włamanie

Najprawdopodobniej włamanie nie dotyczy żadnego z ważniejszych programów Microsoftu. Haker miał jednak grozić koncernowi sprzedaniem, a następnie upublicznieniem za darmo zdobytego kodu źródłowego. Jak dotąd ujawnił jedynie listę katalogów znajdujących się w repozytorium.

Najprawdopodobniej żadne z nich nie dotyczy produktów takich jak Windows, Office czy Xbox. Znajdują się tam natomiast bliżej nieokreślone próbki kodu, projekty testowe i katalog eBook.

 

Zdementowane?

Autentyczność włamania została w pewnym momencie zakwestionowana na Twitterze przez pracownika firmy. Twierdził on, że firma korzysta z GitHuba tylko do projektów otwartych i publicznie dostępnych, ale wpis został po pewnym czasie usunięty.

Ogólny wniosek jest więc taki, że nawet jeżeli włamanie rzeczywiście miało miejsce, to w jego wyniku nie wyciekły żadne istotne z punktu widzenia firmy informacje. Badacze bezpieczeństwa zauważyli jednak, że w repozytoriach Git często znajdują się prywatne klucze API i hasła, dodawane przez programistów przypadkowo. Ciekawe więc, co z tego wszystkiego wyniknie...

fot. GitHub


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rewolucyjna przyczepa Airstream
26 stycznia 2022
Thor Industries – producent pojazdów rekreacyjnych zaprezentował przyczepę Airstream eStream wspomaganą holowaniem elektrycznym.


Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto