A A A

Z repozytorium Microsoftu na GitHubie skradziono 500 GB danych

8 maja 2020, 13:40
Nie do końca jednak wiadomo, czy do włamania faktycznie doszło i jakie szkody ono spowodowało.
Z repozytorium Microsoftu na GitHubie skradziono 500 GB danych

Haker twierdzi, że włamał do danych Microsoftu na GitHubie.

Anonimowy cyberprzestępca pochwalił się w internecie uzyskaniem dostępu do prywatnego repozytorium Microsoftu w serwisie. Włamywacz miał wejść w posiadanie 500 GB danych. Firma nie wypowiedziała się jednak publicznie na ten temat.

 

Tajne włamanie

Najprawdopodobniej włamanie nie dotyczy żadnego z ważniejszych programów Microsoftu. Haker miał jednak grozić koncernowi sprzedaniem, a następnie upublicznieniem za darmo zdobytego kodu źródłowego. Jak dotąd ujawnił jedynie listę katalogów znajdujących się w repozytorium.

Najprawdopodobniej żadne z nich nie dotyczy produktów takich jak Windows, Office czy Xbox. Znajdują się tam natomiast bliżej nieokreślone próbki kodu, projekty testowe i katalog eBook.

 

Zdementowane?

Autentyczność włamania została w pewnym momencie zakwestionowana na Twitterze przez pracownika firmy. Twierdził on, że firma korzysta z GitHuba tylko do projektów otwartych i publicznie dostępnych, ale wpis został po pewnym czasie usunięty.

Ogólny wniosek jest więc taki, że nawet jeżeli włamanie rzeczywiście miało miejsce, to w jego wyniku nie wyciekły żadne istotne z punktu widzenia firmy informacje. Badacze bezpieczeństwa zauważyli jednak, że w repozytoriach Git często znajdują się prywatne klucze API i hasła, dodawane przez programistów przypadkowo. Ciekawe więc, co z tego wszystkiego wyniknie...

fot. GitHub


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nowe funkcje Teams
9 lipca 2020
Użytkownicy wkrótce będą mogli skorzystać z wielu udoskonaleń platformy komunikacyjnej.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto