A A A

ZM-NC2000NT - podstawka chłodząca od Zalmana

24 sierpnia 2012, 09:18
ZM-NC2000NT - podstawka chłodząca od Zalmana

Firma Zalman zaprezentowała podstawkę chłodzącą pod notebooki – ZM-NC2000NT. Urządzenie zostało wykonane z piaskowanego oraz anodyzowanego aluminium.

Odprowadzanie energii cieplnej z laptopa zapewniają dwa 60 mm centryfugowe wentylatory, które wtłaczają powietrze pod ciśnieniem, dzięki czemu skuteczność chłodzenia jest wyższa niż w przypadku wiatraków standardowych. Ponadto chłodzenie jest ciche, ponieważ generuje zaledwie od 17 do 23 dBA. Obroty można regulować za pomocą potencjometru w zakresie 1100–1700 obr./min. Zamontowane w podstawce wiatraki oparto na stosowanych w dyskach twardych dynamicznych łożyskach olejowych (FDB), które cechuje duża żywotność.

Oprócz gniazda zasilającego podstawkę, użytkownik może wykorzystać 3 osobne porty USB do podłączenia dodatkowych urządzeń. Warto podkreślić, że ZALMAN ZM-NC2000NT do osiągnięcia pełnej wydajności potrzebuje energii z tylko jednego gniazda USB.

Urządzenie przystosowane jest do pracy z laptopami o przekątnej ekranu od 12” do 17”. Wymiary podstawki to 303 (D) x 418 (S) x 38 (W) mm. Urządzenie waży 1 kg.

Sugerowana cena detaliczna podstawki Zalman ZM-NC2000NT wynosi 219 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPierwszy komputerowy błąd
13 sierpnia 2020
9 września 1947 odkryto pierwszego w historii komputerowego „buga”, czytamy na pożółkłych kartkach kalendarza IT.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto